Studenti kroz produžetak u Zagrebu ušli u niz pobeda

Vukovi nisu uspeli da odbrane domaći teren – 89:98 (25:27, 19:12, 17:18, 16:20, 12:21).

Izjednačena rana faza utakmice do serije domaćina od osam poena koju su priredili Kapusta i Aranitović da bi potom SC Derbi uzvratio svojom, što poenima, što razigravanjem saigrača Tasić je napravio 10:0. Više od tri i po minuta druge četvrtine Cibona nije mogla do koša, gosti su napravili još jedan niz koji je sa dve trojke prekinuo Mesiček. Nadovezali su se Ljubičić i Radovčić koji su preokrenuli momentum do odlaska na dužu pauzu – 44:39.

Od početka pa skoro do kraja drugog poluvremena domaćin je u blagoj prednosti, manje-više se to kretalo oko razlike sa poluvremena. Povremeno bi je malo uvećali ali Studenti su sve vreme tu, konstatno dišu za vratom, ipak, nikako da dođu do izjednačenja. Na dva i po minuta do kraja regularnog dela igre Bundović je postigao poslednji koš za svoju ekipu za plus četiri, Džekson smanjuje sa linije penala. Ušlo se u seriju promašaja sve do samog kraja kada je Džekson konačno poravnao rezultat i izborio prodžetak, Tasić je blokadom na Aranitoviću potvrdio da se ide u dodatnih pet minuta. Trojke Slavkovića i Drežnjaka dale su zalet gostima i prednost koju je Džekson skoro sam i održao.

I ovoga puta heroji pobede Žakeljeve ekipe su isti, Džekson sa 27 poena i šest asistencija, Tasić sa svoja 23 poena, deset skokova, šest asistencija i tri blokade. U domaćoj ekipi Mesiček je postigao 19 poena, Kapusta 16 uz deset asistencija.

Sada je SC Derbi u nizu od tri pobede ali sledi veliki izazov, u Moraču u narednom kolu stiže Partizan. Povratak na pobednički kolosek Cibona će morati da traži u Baru.