Studenti profesorski, preslišali Barane u crnogorskom derbiju

Ubedljiv trijumf i nova efikasna partija Žakeljeve ekipe – 94:74 (29:21, 20:16, 19:21, 26:16).

Od ukradene lopte i koša Džeksona domaćin je bio u vođstvu, istina blagom dok upravo omaleni plejmejker nije pokrenuo seriju kojom su još u prvom kvartalu otišli na dvocifrenu prednost. Nema Mornar rešenje za Tasića u ranoj fazi druge četvrtine, što poenima, što asistencijama, on gradi prednost SC Derbija i do kraja poluvremena gosti su retko na jednocifrenom zaostatku – 49:37.

Sredinom treće deonice na energiju Džonsa i Pecarskog pre svega Barani su prišli na samo četiri poena zaostatka. To je bilo dovoljno upozorenje za Studente, trgli su se, pronašli prethodni nivo igre i ponovo otišli na dvocifreni plus. Serija u ranoj fazi poslednjeg kvartala učinila je da se gosti i definitivno predaju, ubedljiv poraz bio je neminovnost.

Sjajan je bio Tasić sa svojih 20 poena i šest skokova, Slavković je upisao 16 poena uz isto toliko skokova. Tri igrača postigla su po 12 poena u gostujućem timu, pomenućemo Džonsa jer je na to dodao i sedam skokova.

Povezao je SC Derbi dve pobede i nada se da će sledeće subote protiv Mege to pretvoriti u niz. Mornar u petak u Topolici čeka izuzetno bitan meč protiv MZT-a u borbi za opstanak.