Studenti sa novim trenerom za sada dva od dva!

SC Derbi bolji od Mege na zatvaranju desetog kola AdmiralBet ABA lige – 89:82 (17:17, 29:19, 13:24, 30:22).

Gosti su bolje ušli u meč, poveli 7:2, međutim, Studenti su brzo uspeli u nameri da uspore utakmicu, nametnu drugačiji ritam kakav smo gledali u prvih deset minuta. Drugu je bolje otvorio domaćin, videlo se da se mladi Baraćev sastav ne snalazi najbolje na agresivniju igru protivnika, pokušao je to da saseče tajm-autom posle Kamenjaševog ofanzivnog skoka za plus šest. Kratkoročno jeste Mega reagovala ali je bilo očito koliko ne mogu da zaustave Kamenjaša, onda kada su se još Drežnjak i Dokins raspucali sa distance, SC Derbi je stekao dvocifrenu prednost – 46:36.

Domaćin kontroliše dešavanja još nekih pet, šest minuta, i tada je viđeno nešto što nije novost na Meginim utakmicama. Stegli su odbranu, Topić je poenima i asistencijama dao samopouzdanje i ton igri, ispratili su to i ostali, pre svega Kovačević, te je do kraja trećeg kvartala obrisan minus. Na njihovu žalost, to je bio samo kratkotrajni trzaj. Nizom od šest poena SC Derbi je sasekao taj nalet, vratio se na nivo agresivnosti iz prvog poluvremena, pronašao samopouzdanje za raznovrsniju igru u napadu. Kod trojke Bogavca za novi dvocifreni plus na ulasku u poslednja tri minuta bilo je jasno da je ova utakmica prelomljena. Dejan Jakara je posle prve gostujuće pobede, upisao i prvu kao domaćin na klupi podgoričkog kluba.

Sad već po navici, Kamenjaš je zabeležio dabl-dabl, 18 poena i deset skokova, po 14 poena dodali su Drežnjak i Dokins. Topić je u Morači ubacio 20 poena, po 14 su imali Đurišić i Jelavić.

Oba večerašnja rivala očekuju izuzetno teški mečevi za sedam dana. Prvo će Mega dočekati Crvenu zvezdu, potom SC Derbi gostuje Partizanu.