ATPTenisVESTI DANA

Švarcman je žilav protivnik ali Đoković je mašina!

Srpski teniser ni danas nije izgubio set na putu do četvrtfinala – 3:0 (6:1, 6:3, 6:3).

Trebalo je malo vremena Đokoviću da uđe u meč, doduše i Švarcman je sjajno izgledao u ranoj fazi. Imao je čak priliku i za brejk u petom gemu, srpski teniser je odbranio svoj servis i jedan sjajan gem nakon toga pretvorio u svoj brejk. Tog momenta Argentinac je izbačen iz koloseka, na terenu je postojao samo jedan igrač kome je protivnik svojim greškama i olakšao posao.

Jako loše je Đoković ušao u drugi set i očas posla je imao tri gema zaostatka. Situacija se popravila kada je osvojio prvi gem na svoj servisa i zatim brzo uzeo brejk. Ključan je bio šesti gem, tada je prvi reket sveta spasao tri brejk lopte, došao do izjednačenja, ponovo pronašao svoj ritam i suvereno duplirao vođstvo u set količniku.

Treći set je bio poprilično sličan prvom. Švarcman je igrao odlično do momenta kada je propustio prvu priliku za brejk a zatim izgubio gem na svoj servis, Đokovićeva mentalna čvrstina je došla do izražaja i spasa nije bilo.

Raduje Đokovićev uspon forme pred najbitnije i najveće izazove na Rolan Garosu. Sada će sačekati protivnika u četvrtfinalu, upravo počinje duel između Feliksa Ožea-Aljiasima i Rafaela Nadala.