FrancuskaFudbal

Sveci se poigrali sa starim šampionom

Ubedljiva pobeda Pariz Sen Žermena zatvorila 23. kolo.

Pokazao je žustrinu Lil u prvih deset minuta utakmice ali sve je bilo džaba kad je greška odbrane omogućila Danilu da da zalet gostima. Bilo je šansi na obe strane, domaćin je izjednačio u 28. minutu, strelac je bio Botman na asistenciju Ben Arfe.

Zanimljiv meč, puno šansi i u prvom poluvremenu, morali su jednom fudbaleri Pariz Sen Žermena da intervenišu na gol liniji, Mesi je pogodio prečku iz slobodnog udarca. Problem za domaće je što su Sveci za razliku od njih, pored tih promašaja i pogađali. Najpre je Mesi u 32. minutu iz kornera asistirao Kimpembeu, zatim je šest minuta kasnije promešao odbranu Lila i lagano prebacio Grbića.

Ništa se nije promenilo u nastavku, puno šansi, Lil promašuje, Pariz Sen Žermen pogađa. Danilo je svojim drugim golom u ranoj fazi drugog poluvremena otklonio sve dileme oko pobednika, Mbape je dokrajčio domaćina u 67. minutu – 1:5.