MuškiRukometVESTI DANA

Švedska peti put šampion Evrope!

Titula na koju se čekalo 20 godina.

Šveđani su bolje otvorili meč i veći deo prvog poluvremena Španija je jurila gol ili dva zaostatka. Finiš je pripao Crvenoj furiji, tri vezana gola preokrenula su momentum, Švedska je uspela da prekine tu seriju ali je na veliki odmor otišla sa golom minusa – 12:13.

Žargonski rečeno rovovska borba u nastavku. Obe ekipe imale su svoje periode, Šveđani su najpre jurili zaostatak koji nije prelazio više od dva gola minusa, da bi uloge bile zamenjene. Gol odluke postigao je Ekberg, iz sedmerca na sekundu do kraja za peti trofej šampiona Evrope i pobedu nad do pre kojih par minuta vladarem Starog kontinenta – 27:26.

Ekberg je inače u igru ulazio samo za sedmerce, bio je pet puta precizan, pet golova postigao je i Bergendal. Po šest golova kod Španaca postigli su Figueras i Gomez.