Topić promašio šut za pobedu, Budućnost sačuvala živu glavu!

Mega ostala bez velikog preokreta u Morači – 73:71 (18:13, 23:18, 17:22, 15:18).

Više od dva i po minuta smo čekali da Plavšić postigne prvi koš na meču, još minut duže da Makundu zakucavanjem skloni nulu sa konta Budućnosti. To je i pokazalo u kom će pravcu utakmica da ide, odbrana Plavih bila je kao od granita, suzbila je goste, sekvenca Iljasoglua u završnici prve četvrtine sprečila ih je u prvom pokušaju da se odlepe. Ispostavilo se da je odložio, trojkom Megija domaćin prvi put beži na dvocifrenu razliku, posle čega Barać traži-tajm aut. Sredinom druge deonice Đurišić je postigao prvu trojku za Megu, u dva navrata je Budućnost imala i plus 13 do kraja poluvremena – 41:31.

Trebalo je Baraćevim momcima vremena da se priviknu na čvrstinu sa kojom igra protivnik, veliki odmor im je dobro došao u toj nameri. Počeli su da igraju agresivnije, bez respekta, time su otupili napad Budućnosti, a onda i sebi dali samopouzdanja na protivničkoj polovini terena. Dva vezana pogotka Jelavića vratili su utakmicu na posed, odgovorili su Popović i Makundu na kratko, ali nisu promenili utisak da se Mega vratila u meč. Iskoračio je Ros, sa pet poena i asistencijom za Makundua malo je udaljio domaćina, međutim, nema prave podrške. Megini klinci su pokazali zube, nisu dozvolili protivniku koš tri i po minuta u poslednjoj deonici, prišli na minimalnu razliku. Timovi su se smenjivali u minimalnom vođstvu do penal završnice u kojoj je Rajt bio četiri puta siguran, a Topić promašio šut za pobedu.

Bez obzira na pobedu, Mijović verovatno može da bude zadovoljan samo dvojicom igrača, Makundu je upisao dabl-dabl, 18 poena i 14 skokova, dvocifren je bio još Rajt sa 13 poena. Bez obzira na poraz, gosti imaju čime da se ponose, pogotovo Plavšić sa dabl-dabl učinkom, 13 poena i deset skokova.

Budućnost i posle pet kola ima maksimalan učinak, što je posebno važno jer u šestom gostuju Crvenoj zvezdi. Što se tiče Mege, oni će ugostiti Zadar.