EngleskaFudbal

Totenhem u gradskom derbiju obradovao navijače, Lester u prvom poluvremenu obezbedio dovoljnu zalihu (VIDEO)

Dve utakmice 30. kola Premijer lige odigrane su danas.

Od samog starta tandem Son – Kejn je bio raspoložen za igru, međutim, zalet im je dao Zuma. U pokušaju da interveniše ispred Sona defanzivac Vest Hema je posle nešto više od osam minuta igre ubacio loptu u svoj gol.

Ubrzo je Son propustio šansu da duplira prednost ali se iskupio u 24. minutu. Svemu je prethodio perfektan pas Kejna kroz odbranu gostiju, Korejac je prihvata, malo je usporio ali je onda sevnula levica i Fabijanski je matiran.

Čekićari su dali znake života u 35. minutu. Posle kornera sa leve strane lopta je došlo do Benrame, zaostatak je prepolovljen.

Totenhem je bio bolji rival i u nastavku, zasluženo je došao do trećeg gola. Son je u samom finišu realizovao zicer posle nove asistencije Kejna za konačnih 3:1.

Malo sporiji početak na King Pauer stadionu pa pravi prekid uspavanke. Bomba Kastanja digla je publiku na noge, Lester je poveo fantastičnim golom.

Šmajhel je sačuvao svoju mrežu posle prve pretnje Brentforda pa smo videli novi evrogol. U 33. minutu Medison je perfektno izveo slobodan udarac, Raja nije imao šanse.

Uspeli su gosti da dođu do počasnog gola u finišu. Branio je Šmajhel sve što je mogao ali je poklekao pred Visom – 2:1.