FudbalItalija

Tragedija Rome protiv Juventusa, Specija beži od opasne zone

Svega je bilo u derbiju kola.

Dva puta je Abraham pretio posle kornera u ranoj fazi susreta, jednom je Šćešni intervenisao, drugi put je bio nemoćan. Juventus je odgovorio u 18. minutu kada je Dibala poravnao rezultat. Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao Romi, Pelegrini je najpre asistirao Mhitarijanu za novo vođstvo da bi zatim iz slobodnog udarca uvećao prednost.

Usledilo je zatišje pa blickrig Juventusa. Lokateli je u 70. minutu centaršut Morate sproveo u mrežu, dva minuta kasnije Kuluševski je izjednačio. Nisu se Đalorosi ni oporavili od prethodna dva gola, pao je i treći, ukupno četvrti gostiju, De Sciljo je kompletirao preokret. Mogla je Roma bar do boda, pogurao ih je De Liht ka tome načinjenim penalom i crvenim kartonom, odgovornost je preuzeo Pelegrini, Šćešni brani penal kapitenu domaćih. U samom finišu su Murinjovi puleni dva puta pretili, Perez nije bio dovoljno precizan, Šćešni je odbranio pokušaj Abrahama pa Juventus sa Olimpika nosi veliku pobedu – 3:4.

U senci ovakvog derbija ostao je meč u Đenovi. Ševčenkova ekipa i dalje ne nalazi izlaz iz krize, iz utakmice pune šansi na obe strane kao pobednik je izašla Specija zahvaljujući golu Bastonija u 14. minutu.