EngleskaFudbal

Treće čudo bi bilo previše, Čelsi eliminisao Midlzbro u četvrtfinalu FA kupa (VIDEO)

Plavci izbegli sudbinu Mančester Junajteda i Totenhema kojima je večerašnji rival bio mina.

Od početka je Čelsi pokazao na Riversajdu da nema nameru da dozvoli bilo kakvo iznenađenje. Dobar napad u 15. minutu, duga lopta Ziješa, Maunt se probio po desnoj strani i spakovao zicer Lukakuu.

Otprilike je još toliko minuta bilo potrebno i za drugi gol. Maunt je upisao i drugu asistenciju, pronašao je na desnoj strani Ziješa, udarac sa distance se pokazao kao prava odluka.

Mogao je Čelsi ranije da potpuno dokrajči protivnika, Lukaku i dva puta Verner su stavili odbranu domaćina na muke. Imao je Koburn priliku da bar smanji u poznoj fazi susreta, Mendi je intervenisao, ostalo je 0:2.