Tri od tri za Budućnost u AdmiralBet ABA ligi

Morača za Krku ipak preveliki zalogaj – 82:69 (24:20, 21:14, 19:23, 18:12).

Bilo je perioda u kojima su gosti dobro parirali, Rajt je pokrenuo Plave i na krilima njegovog dirigovanja igrom napravili su prvu značajniji prednost. Taj beg Budućnosti na plus osam nije poljuljao Okornovu ekipu, uzvratili su nizom od sedam poena pre nego što je Ros trojkom zatvorio uvodnu deonicu. Tada je na scenu stupila na početku ove sezone prepoznatljiva igra u odbrani domaćina, njihova agresivnost učinila je da za Krku koš iz igre bude misaona imenica. Dugo se činilo da će gosti ostati na jednocifrenom broju poena za četvrtinu, Rajt je pogodio trojku za najvećih plus 18. Tada je Krka pokazala da može bar donekle da odgovori na agresiju domaćeg tima, nisu im dozvolili pogodak poslednjih minut i po prvog poluvremena, Štergar uz pomoć Jurkovića pravi niz od sedam poena – 45:34.

Treća četvrtina bila je poprilično repriza druge, Macura unutrašnjom igrom uzvraća raspoloženom Polu spolja, međutim, rezultatski to znači da se Budućnost bez većih problema drži na 12 do 15 poena razlike. Ponovo završnica perioda pripada gostima, Špan ih je pokrenuo dovoljno da prepolove minus i poruče Mijovićevom timu da ništa nije završeno. To je delovalo još ozbiljnije onda kada je Štergar primakao Krku na pet poena zaostatka. Taj signal su već košarkaši Budućnosti ozbiljno shvatili, konsolidovali odbranu, kada je Makundu povezao pet poena, pogodio trojku za povratak na dvocifrenu razliku utakmica je i prilomljena, timska defanziva je kontrolisala protivnika do kraja.

Košgeterski, Plave je predvodio Rajt sa 17 poena, na svojih 13 je Makundu dodao i šest skokova. Štergar je sa takođe 17 poena bio najefikasniji u gostujućem timu, treba pomenuti i dabl-dabl Cerkvenika, 13 poena i 11 skokova.

Sa maksimalnim učinkom u AdmiralBet ABA ligi narednog petka Budućnost čeka Cibonu sa namerom da nastavi niz. Dan kasnije će Krka biti domaćin Zadru.