FudbalSrbija

Tri od tri za domaćine u subotnjim mečevima domaćeg šampionata (VIDEO)

Gosti bez bodova, uz samo jedan gol.

Vojvodina se oprostila od svojih navijača pobedom nad kragujevačkim Radničkim. Po jednu ozbiljnu šansu na obe strane videli smo u prvom poluvremenu, s tim da su gosti imali dva udarca u istom navratu. Carević je odbranio Vidovićev pokušaj glavom, mnogo sreće imali su Novosađani da Tomić iz peterca loptu pošalje tik iznad prečke. Simićev pokušaj glavom na drugoj strani nije bio toliko opasan ali se lopta nezgodno odbila od zemlje, izmigoljila Lekoviću ali na njegovu sreću završila sa spoljašnje strane stative.

Na početku nastavka povela je Vojvodina, Čumić je razbio desnu stranu odbrane Radničkog, ubacio loptu pred gol, Ponjavić je loše intervenisao i poslao je u sopstvenu mrežu. Razigrani Čumić je pogodio i stativu pre nego što je prednost njegove ekipe duplirana u 55. minutu. Uroš Nikolić je izveo korner sa leve strane, Busnić udario loptu glavom, ona bi svakako završila u golu ali ju je pred linijom ćušnuo Simić. Kako se meč bližio kraju tako je postajao dinamičniji, Malbašić je propustio da ga reši ranije, taj promašaj je kaznio Vidović u 78. minutu na centaršut Stoiljkovića. Stopostotnu šansu je potom propustio Simić ali taj njegov promašaj nisu kaznili Stoiljković i Ivanović, lopta je posle njihovih udaraca završavala tik uz stativu – 2:1.

Sjajnu polusezonu TSC je okončao trijumfalno, tri boda pred pauzu obezbedio je u duelu protiv niškog Radničkog. Pedeset i nešto sekundi je trebalo domaćinu da povede, Ilićeva lopta je na kraju stigla do Đakovca koji je realizovao zicer. Veliku priliku u ranoj fazi je propustio i Vukić, sledi ofanziva Nišlija u kojoj je Petrov bio najbliži pogotku pa nova šansa za Vukića, oba puta je on bio jako blizu okvira gola.

Sve je moglo da bude drugačije da Cvetković nije imao mnogo sreće na početku drugog poluvremena, njegovu lošu povratnu presekao je Štulić, obišao Ilića ali mu je udarac sa leve strane iskosa prošao tik uz suprotnu stativu. Treću veliku šansu propušta Vukić, potom i Ilić, kod one naredne za goste Etongu je zaradio drugi žuti karton u 59. minutu fauliravši golmana TSC-a. Brojčanu prednost domaćin je relativno brzo iskoristio, lepo su kombinovali, Kuveljić podigao loptu, prebacio odbranu a Cvetković spoljnom pogodio mrežu. Tri velike prilike propustio je TSC do kraja, Štulić drugu svoju, ostalo je 2:0.

U Lučanima su se sastale dve ekipe koje su dugo bez trijumfa, Mladost i Kolubara, svoj loš niz prekinuo je domaćin. Samčović je dva puta dobro intervenisao kod udaraca sa distance Đuričkovića i Vukušića, držao svoj tim u egalu a onda ga je u vođstvo doveo Radivojević nakon Jojićevog centaršuta u 31. minutu.

Ništa Kolubara ne dobija iz svoje inicijative, Samčović čuva svoj gol, Vukušić je izblokiran pa je iz dobre pozicije šutirao pored gola na početku drugog poluvremena. Nakon toga Ćorković je skrivio penal i zaradio drugi žuti karton, međutim, Bojović je u 57. minutu loptu sa bele tačke poslao na gornji deo prečke. Imali su Lučanci sreće da taj promašeni penal gosti ne kazne posle kornera koji je brzo usledio, potom se Bojović pet minuta nakon tog nerealizovanog jedanaesterca iskupio, Jojić je upisao asistenciju broj dva – 2:0.