Ostali sportovi

Tri pobede srpskih predstavnika, porazi večitih

Veliki derbi sa ekipom Mladosti pripao je Radničkom – 15:13 (3:3, 2:3, 5:3, 5:4). Izuzetno zanimljiv meč, dugo je Mladost imala inicijativu, gol ili dva prednosti. Sredinom treće deonice upali su Zagrepčani u napadački kanal, sve je to Radnički kaznio, Ukropina je pokrenuo seriju od pet golova. Dašić je uspeo sa dva gola da vrati Mladost u igru ali je na tome ostalo, novu seriju grešaka kaznili su Lukić i Stanojević za pobedu srpskog šampiona. Ukropina je danas postigao pet golova, Stanojević četiri, na drugoj strani Rakovac je metu pogađao pet a Vrbić četiri puta.

Ulogu favorita opravdao je Novi Beograd protiv Solarisa – 8:14 (2:3, 1:6, 2:1, 3:4). Mareljeva ekipa dva puta je vodila u ranoj fazi susreta i to je bilo sve. Vaterpolisti našeg predstavnika kanonadom u drugoj četvrtini do poluvremena su rešili pitanje pobednika. Lepo raspoređeni golovi u Vujasinovićevom timu, niko nije postigao više od dva, Goreta sa tri je bio najefikasniji pojedinac meča.

Pobedu je ostvario i Šabac nad Mornarom – 10:16 (2:5, 3:4, 2:1, 3:6). Susret je golom otvorio Vrdoljak na šta su Šapčani odgovorili serijom od četiri pogotka kojom su kaznili katastrofalno izdanje Splićana na obe strane terena u tim trenucima. Od ovakve uvodne deonice pitanje pobednika više se nije postavljalo, Šabac je održavao prednost bez većih problema. Stojanović i Tubić postigli su po četiri gola u Ličaninovom timu, kod Mornara niko više od dva.

Jug je danas bio jači od Crvene zvezde – 17:12 (4:2, 5:4, 4:4, 4:2). Dubrovčani su bolje otvorili meč na krilima Papanastasiua. Početkom druge četvrtine Krzić je vezao dva gola sa prednost koju crveno-beli nisu imali šanse da stignu. Niko u redovima Zvezde nije se upisao u listu strelaca više od dva puta, ubedljivo najbolji pojedinac na meču bio je Papanastasiu sa čak osam golova na kontu.

Na sličan način a nešto ubedljivije poražen je Partizan u duelu sa Jadranom – 9:16 (2:4, 1:7, 4:3, 2:2). Crno-beli su bili egal protivnik nekih pet minuta, finiš prve četvrtine bio je najava furiozne druge u kojoj nisu znali šta ih je snašlo. Kanonada Splićana omogućila im je da drugo poluvreme odigraju u laganijem ritmu. Boven je postigao tri gola, koliko su u ekipi Jadrana dali Bukić i Marinić Kragić.