EvrokupKošarka

Ulm nije šala, Virtus potučen u Nemačkoj!

Sumrak favorita u prve dve utakmice ovog kola Evrokupa – 84:68 (22:15, 23:19, 18:17, 21:17).

Kriston i Dželou uveli su Ulm na pravi način u utakmicu. Domaćin je poveo 12:2, Virtus nije imao rešenja ni u odbrani ni u napadu, sem jednog perioda druge četvrtine kada je Tesitori trojkama vratio goste u egal, manje-više celo poluvreme je proteklo u dominaciji domaćeg sastava – 45:34.

Treća četvrtina počela je trojkom Kristona na šta je Virtus odgovorio serijom 8:0 i isprovocirao time tajm-aut sa klupe domaćih. Od tog minuta odmora Ulm se konsolidovao i više nije bilo ni nagoveštaja da bi meč mogao da se završi ikako drugačije do njihovom ubedljivom pobedom.

Fantastičan je bio Blosomgejm sa dabl-dabl učinkom, 20 poena i 11 skokova, Kriston je ubacio 14 poena uz sedam asistencija. Po 14 poena kod gostiju postigli su Tesitori i Vims s tim da je ovaj drugi dodao i šest skokova.