EvroligaKošarkaVESTI DANA

Zvezdina dva lica i poraz u neizvesnoj završnici

Asvel na kraju pronašao rešenje za Zvezdinu odbranu – 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19).

Serija grešaka i promašaja u ranoj fazi utakmice, jedine poene postigao je Vajt. Neefikasna utakmica u najavi na polovini prve četvrtine, s tim da je Zvezda nešto bolji rival. Trojkama Holinsa i Vajta između kojih je Mitrović udenuo jedno slobodno bacanje, crveno-beli su napravili seriju koju prekida Lakomb. Na prvi odmor Zvezda je ponela šest poena prednosti – 11:17.

Mitrović i Kalinić donose prvu dvocifrenu prednost gostima. Davidovac i Marković produžili su seriju poena pre nego što je prekida Osetkovski koji je jedini probio granitnu odbranu Zvezde u ovom periodu za sada. Momentum je i dalje na strani srpskog šampiona, ipak, čim je Asvel dao znake života, Radonjić to seče tajm-autom. Crveno-beli su na veliki odmor poneli dvocifrenu prednost – 25:35. Vajt je ubacio osam poena, jedan manje Dobrić, koliko je u domaćem timu ubacio Osetkovski.

Raspucao se Lakomb u drugom poluvremenu i to već izgleda kao problem za Radonjićev sastav. Uključio se i Gist, Asvel se vratio u egal, do kraja trećeg perioda i u vođstvo trojkom Džonsa – 49:48.

Na trojku Dobrića i poene Mitrovića domaćin odgovara istom merom. Dobrić i Kalinić su u pravim trenucima iskočili da vrate ekipu u kolosek. Asvel uzvraća serijom 6:0, Radonjić mora da reaguje minutom odmora. Meč je uveden u neizvesnu završnicu u kojoj se bolje snašao Asvel, šut za pobedu promašio je Dobrić.

Dvocifreni su među crveno-belima bili Dobrić sa 20 i Vajt sa 12 poena. Junaci pobede domaćih Džons i Lakomb ubacili su po 17 poena.