EvroligaKošarkaVESTI DANA

Odbrana pukla kad joj vreme nije, Bajern serijom u finišu okrenuo Zvezdu

Ivanovićeva ekipa se za još korak udaljila od cilja – 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24).

Može se reći očekivano tvrd početak, u skoro dva minuta videli smo jedan koš, trojku Kasijusa. Na isti način Vildoza je upisao prve poene za goste pre novog pogotka Vinstona. Mnogo neuspešnih pokušaja za tri i ofanzivnih skokova na obe strane, tako su uostalom oba rivala i došla do svojih narednih poena, Bentil pa Gilespi. Ulazak Nedovića menja stvari, vezao je pet poena pred tv tajm-aut, domaćin i dalje neuspešno forsira šut za tri. Na pauzu su bolje odreagovali Bavarci, dve uzastopne realizacije, Vajlera-Baba i Lučića odmah su za ishod imale minut odmora zatražen od Ivanovića. Momentalno se vidi koliko znači Kampaco, njegov ulazak promenio je momentum, željan je da pokaže ponovo i na ovom nivou šta zna. Sa šest poena i dve asistencije Mitroviću nadogradilo se na timsku odbranu i Zvezda je na plus sedam, Lučić smanjuje trojkom iz okreta preko ruke – 19:23.

Kampaco je ušao u seriju loših poteza po povratku na teren, istopio se pomenuti plus, Petrušev slobodnim bacanjima prekida niz rivala. Samo na kratko, napadački su gosti u problemu, čak su u jednom napadu vezali niz promašaja i ofanzivnih skokova, Sili kažnjava to trojkom i vraća prednost na stranu Bajerna. Vinstonova je znak Ivanoviću za reakciju, ekipa mu je pet minuta bez koša iz igre. Sa pet poena i asistencijom za trojku Lazarevića, Vildoza je prekinuo tu agoniju, Vinston i Hanter drže domaćina u vođstvu. Dobrićeva trojka došla je u pravi čas da spreči novi pokušaj Bajerna da se malo odmakne, Trinkijerijeva ekipa nosi tri poena prednosti na veliki odmor – 41:38.

Serija promašaja i izgubljenih lopti na obe strane, na prve poene u drugom poluvremenu čekamo skoro dva i po minuta, postigao ih je Kampaco sa linije penala. Ne može Bajern da pogodi apsolutno ništa, ne blistna ni Zvezda, koševe beležimo ko da su golovi, trojka Petruševa vraća prednost. Odbrana gostiju zategnuta je ko struna, Kampaco diktira napadom dovoljno da se pravi plus, prvi je dvocifreni igrač u svom timu. Skoro šest minuta je bilo potrebno domaćoj ekipi da poentira u nastavku, Petrušev na asistenciju Kampaca drži plus pet i postaje drugi dvocifreni u Zvezdinim redovima, ubrzo se na toj listi našao i Vildoza. U završnci treće deonice Bavarci su malo živnuli, Hanter ih je razmrdao energetski, Lučićeva trojka hvata priključak. Gifaj slobodnim bacanjima dodatno smanjuje zaostatak, Vildoza na isti način prekida taj niz, seriju slobodnih bacanja do kraja ovog perioda nastavili su Martin i Vinston – 52:56.

Argentinski tandem dobro otvara četvrtu četvrtinu pa mora Trinkijeri rano da potroši još jedan tajm-aut. Trudi se Lučić da održi Bajern u priključku ali nema pravu podršku. Počeo je napad nemačkog predstavnika da funkcioniše bolje, odbrana to ne prati, kažnjavaju Vildoza i Nedović. Vezao je Nedović sedam poena i ponovo doveo Zvezdu nadomak dvocifrene prednosti. Ne predaje se Bajern, konačno su pronašli kontinuitet na oba kraja terena, na pomenutu seriju odgovaraju svojom. Ivanovićev tajm-aut nije pomogao, ekipa mu je u kontraritmu, Gilespi je poravnao, posle njegovog ofanzivnog skoka došla je trojka Voldena za vođstvo Bavaraca posle dužeg vremena. Kasno su gosti našli rešenja, odbrana im je pucala, serija 14:0 odvela je Bajern do preokreta.

Ukoliko je neko raspoložen za listu strelaca, Vildoza je bio najefikasniji sa 18 poena, Kampaco je dodao 16 i sedam asistencija. Bajern su do pobede vodili Lučić i Vinston sa po 20 poena.