EvroligaKošarkaVESTI DANA

Baskonija dželat večitih, Zvezda se još gore provela u Vitoriji

Crveno-beli nadigrani u drugom poluvremenu – 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18).

Za nijansu bolje je počeo domaćin, utisak je više igrača nagoveštava da bi mogli da se razigraju, kod Zvezde trenutno dosta zavisi od visokih igrača. Baskonija forsira i večeras šut za tri, pogodili su Tompson i Marinković u trenucima kada je Bentil sam vezao osam poena, potom je Mitrović vezao pet, njih dvojica su jedini strelci među gostima u prvih sedam minuta. Uključio se Dobrić kao treći, sada je on ubacio pet poena za plus sedam. U finišu prve četvrtine Dobrić je dva puta promašio, Hauard realizovao tri bacanja pa pogodio i trojku – 23:24.

Obračun ove dvojice i na početku druge četvrtine, Hauarda je ubacio osam a Dobrić pet poena. Hauard je jedini koji pogađa u redovima Baskonije već dugo, na drugoj strani uključio se Ivanović, potom i Petrušev. Posle dužeg vremena još neko je doneo poene domaćem timu, time je Tompson i naterao Jovanovića na tajm-aut. Finiš poluvremena pripada Zvezdi, Marković i Mtrović doneli su plus pet, sada gledamo tajm-aut sa domaće klupe, sa tim rezultatom ide se na veliki odmor – 42:47.

Baskonija je bolje otvorila drugo poluvreme, sluša ih šut dovoljno da obrišu minus trojkama Daultona i Gedraitisa. Skoro četiri i po minuta čekali smo na prvi koš Crvene zvezde u nastavku, poentirao je Martin posle ofanzivnog skoka, pojavio se s napadačkim učinkom i Ivanović. Previše često gosti imaju prazan hod, u jednom trenutku su bili tri minuta bez koša, Baskonija je vezala osam poena, Mitrović i Dobrić drže svoj tim u igri – 59:57.

Tri trojke je dobila Zvezda u dva minuta četvrte četvrtine, dve Tompsona i jednu Kostela, plus osam za domaćina. Nastavlja Baskonija da pogađa, Marinković je vezao pet poena, Hauard novu trojku za plus 11 i na manje od pet minuta do kraja, španska ekipa je u odličnoj poziciji. Raspucao se Petrušev u poznoj fazi meča, dugo je bio usamljen u tome, relativno lako je Baskonija privela meč kraju.

Što se tiče pojedinačnog učinka, Mitrović je ubacio 17 poena uz osam skokova, Dobrić je postigao 14 poena. Nezaustavljiv je i večeras bio Hauard, crveno-belima je ubacio 30 poena, Marinković je pobedi doprineo sa deset poena i tri asistencije.