ABAKošarkaVESTI DANA

Rafali u poslednjem kvartalu prelomili uporni Borac

Partizan u Čačku nadvladao sopstvene kadrovske probleme – 62:79 (12:19, 22:23, 11:11, 16:29).

Partizanovao dbrana je ta koja pravi razliku na početku, skoro tri minuta nije dozvolila koš domaćinu, napad crpi sampouzdanje iz dobre defanzive. Posle Lesorovog polaganja za ranu dvocifrenu prednost, Marinović je prinuđen da traži tajm-aut. Stigla je reakcija, Borac se sa pauze vratio serijom 6:0, sada Obradović mora da reaguje. Dugo crno-beli ne mogu da pogode ništa, prazan hod traje četiri i po minuta do trenutka kada ga Panter nije prekinuo pogotkom pod faulom, Ledej je ubacio dva bacanja za plus sedam – 12:19 .

Igra se u naletima i dalje, Partizan otvara četvrtinu trojkom Nanelija i pogotkom Anđušića za plus 12, Borac je pokrenuo Lešić, i narednih pet minuta uglvnom se svode na pokušaje domaćih da se drže na jednocifrenom minusu. Koš prati koš a s promašajima je isto tako, u konačnici to znači da gosti drže rezultatsku distancu. Dve jeftino izgubljene lopte crno-belih Hejl je kaznio sa pet poena, ujedno postigao i prvu trojku za svoju ekipu koju je približio na minus šest. Besan je zbog toga bo Obradović a sa tajm-auta su se njegovi igrači vratili sa još dve prodate lopte, sada je Novaković vezao pet poena, na suprotnom kraju Panter sa poludistance brani plus koji potom diže trojka Trifunovića. Stegao je Partizan odbranu, uozbiljio se u napadu, sve to krunisao Anđušić sa zvukom sirene – 34:42.

Drugo poluvreme otpočelo je trojkom Madara ali sledi serija Borca, 7:0. Kritičan period u igri Partizana koji dugo, dugo ništa ne pogađa, ali ni domaćin ne uspeva već neko vreme to da kazni, Čarapić čak nije uspeo da pogodi dva bacanja posle Ledejeve nesportske. Iz toga nije Borac dobio ni poen, Panter je pogodio samo jedno bacanje. Jako teška četvrtina za gledanje, mnogo seckanja, faulova, slobodnih bacanja slabo realizovanih, dugo smo čekali na nešto tečniju igru i bolje napade bilo jedne, bilo druge ekipe. Vukčević je doneo malo neophodne energije Partizanu, oba rivala su inače jedva dobacila do dvocifrenog broja poena u ovoj deonici – 45:53.

Malo bolje su crno-beli ušli u četvrtu četvrtinu, propustili par prilika da odu na dvocifreni plus, konačno je to pošlo za rukom Trifunoviću, niz trojki napravili su Naneli i Anđušić, pa još jednom Naneli za ogromnih plus 18. Posle toga više nije bilo povratka za Borac, čak ni da upristoji poraz.

Bitnu rolu danas je imao Trifunović, strelac 15 poena, Anđušić je dodao 12. Jedini dvocifreni u domaćem timu bio je Radonjić, na 15 poena dodao je i sedam skokova.