ABAKošarkaVESTI DANA

Ledej doveo Partizan do neizvesne završnice, Micov pogodio za majstoricu!

Budućnost vratila seriju u Beograd pobedom u drugoj utakmici polufinala – 72:71 (20:17, 18:10, 17:22, 17:22).

Bolje su Plavi ušli u meč zahvaljujući Periju i Zoranu Nikoliću, prednost je mogla da bude i veća od početnih 7:2. Utisak je da Budućnost nije iskoristila u potpunosti početni momentum, Lesor i Madar su za sada pokretači Partizanovog napada. Crno-beli nisu još uvek glavom u utakmici, problem su izgubljene lopte i slobodna bacanja ali domaćin to nije kaznio onako kako je mogao. Nema baš napadačkog ritma u prvoj deonici, Ledej drži gostima priključak – 20:17.

Poeni posle ofanzivnog skoka Danila Nikolića bili su početak niza od šest poena. Madar na kratko prekida prazan hod Partizana pre nego što gledamo nova slobodna bacanja na obe strane. Skoro tri minuta nije bilo koša, Budućnost propušta nekoliko prilika da pobegne na dvocifreni plus pre nego što je Madar sa poludistance prekinuo košgeterski post na obe strane. Jako loše izgedaju gosti, očajno u samoj završnici u kojoj je Popović sa pet poena zatvorio poluvreme – 38:27. Plave predvode Kobs sa devet i Popović sa sedam poena, devet je među gostima postigao Ledej, sedam Lesor.

Nešto energičnije je ušao Partizan u drugo poluvreme ali Budućnost ima odgovor preko Micova i Perija. Ledej nagoveštava na kratko nešto bolju igru gostiju, razigrao se Peri i to poništio. Zagorac i Smailagić trojkama su prepolovili minus koji je mogao da bude dodatno umanjen, Kobs sa dva pogotka sa poludistance prekida prazan hod Budućnosti i odbija nalet Partizana koji se opasno približio novom trojkom Avramovića – 55:49.

Ledej trojkom otvara četvrtu četvrtinu i posle dužeg vremena Partizan je blizu rezultatski, Popović odgovara prodorom. Nudi se Budućnost ali crno-beli nikako da pronađu bilo kakav kontinuitet u igri, Džikić je pozvao tajm-aut ne bi li probao da konsoliduje svoju ekipu. Partizan se sa odmora vraća poenima Smailagića i Ledeja, Peri dalekom trojkom preko ruke na isteku napada uzvraća. Trojka Zagorca, poeni Ledeja i eto crno-belih na samo poen minusa, Popović ide na prodor a onda Ledej trokom donosi izjednačenje a u sedećem napadu i prvo vođstvo. Popović je izjednačio slobodnim bacanjima, Obradović traži tajm-aut na 40 sekundi do kraja. Mur je realizovao napad, Micov pogodio trojku na nešto više od tri sekunde do kraja koliko je ostalo Partizanu za napad koji je loše realizovan.

Budućnost su do pobede predvodili Peri i Popović sa po 15 poena, Kobs je dodao 13. Jedini dvocifreni u ekipi Partizana bio je Ledej koji je na 28 poena dodao osam skokova.