ABAKošarkaVESTI DANA

Partizan pao u Tivoliju posle dva sata borbe!

Cedevita Olimpija odigrala sjajnu završnicu i nastavila impresivan niz pobeda protiv rivala koji je vodio veći deo utakmice – 81:79 (22:23, 21:23, 18:21, 20:12).

Šut sa distance ne sluša ni jedni ni druge u ranoj fazi utakmice, tvrd početak. Do poena se uglavnom dolazi iz reketa, bilo iz igre, bilo nakon izborenih slobodnih bacanja. Avramović je raspoložen, Cedevita Olimpija je pogodila čak 11 slobodnih bacanja. Pokušava Partizan maksimalno da uspori ritam, u nekim momentim to je polazilo za rukom ali ne dovoljno za više od minimalne prednosti na kraju prvog perioda – 22:23.

Bolje su crno-beli ušli u drugu četvrtinu, došlo se i do nekih poena sa distance, posle tehničke za Golemca bacanje pogađa Panter, zatim Madar trojku pa sledi tajm-aut koji pokušava da prekine momentum gostiju. Pošlo je to za rukom Zmajevima, opao je ritam utakmice, serija grešaka, faulova. Razgoropadio se Avramović ponovo u finišu poluvremena, na putu je Partizan da ga završi na pravi način. Blažič pogađa uz faul Smailagića kome je zatim dosuđena i tehnička, 25 bacanja izvela je Cedevita Olimpija za poluvreme – 43:46. Fantastični Avramović ubacio je 19 poena, kod domaćih Blažič je ubacio 14, ubedljivo dva najefikasnija pojedinca.

Prodisao je Panter na početku drugog poluvremena, vezao sedam poena, velika borba u Tivoliju, teško se dolazi do poena a posle zakucavanja Avramovića mora Golemac da zove minut odmora. Ovakav ritam bar za nijansu više odgovara Partizanu ali je propuštena prilika da se ode na veću prednost, Ferel vezuje pet poena, odgovara Panter trojkom uz faul. Pogotkom uz faul Ledej zatvara treću deonicu, u ovakvom razvoju situacije plus šest je velika prednost – 61:67.

Ledej košem otvara četvrtu četvrtinu, domaći odgovaraju sa pet vezanih poena preko Ogasta i Blažiča, Madar bar na kratko prekida taj nalet, malo konfuzije na obe strane pa kontra koju završava Trifunović i tera Golemca na novi tajm-aut. Konstantno su crno-beli u vođstvu, videli smo izuzetnu asistenciju Madara i zakucavanje Lesora za plus osam pre nego što je Blažič pogodio daleku trojku, zatim Murić postiže bitne poene, zatim i Omić. Partizan je ušao u seriju grešaka, četiri promašena bacanja i izgubljena lopta Avramovića, Ferel vraća vođstvo Cedevita Olimpiji posle dužeg vremena, serija je 10:0. Panter sa poludistance donosi poene gostima posle četiri minuta igre, na isti način Ferel vraća vođstvo. Panter nije pogodio u sledećem napadu, domaći gube loptu, Avramović ide ka košu, Ferel mu izbija loptu i ostavlja crno-belima 0,6 sekundi za šut koji nisu uspeli da izvedu.

Najefikasniji među crno-belima bili su Avramović sa 21 i Panter sa 18 poena. Zmajeve su do nove pobede vodili Blažič sa 25 poena i Dragić koji je uz 14 poena dodao šest skokova.