EvroligaKošarkaVESTI DANA

Zvezda napadački moćna na startu takmičenja!

Asvel isprašen u Beogradu, crveno-beli deo večeri nosi samo pozitivne utiske – 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18).

Oba tima su realizovala svoje prve napade, prvi strelac za srpskog šampiona u novoj sezoni je Lazić, trojka iz ćoška, sledeću je ubacio Simonović, pa onda i Nejpir. Rafalna paljba domaćina na samom početku, pet od pet u šutu za tri, Simonović je pogoio svoju drugu trojku, upisao se i Gedraitis. Nemaju nameru da stanu Ivanovićevi igrači, Nejpirova druga trojka je timska šesta za dvocifrenu prednost. Naknadno je Gedraitisova trojka preinačena u pogodak za dva poena, to nije promenilo početne utiske, ubacio je sledeću bez gaženja linije. Lovernj je jedini raspoložen na drugoj strani, njegovih je osam poena od 14 Asvela u dosadašnjem toku meča. 29 poena za četvrtinu, dvocifrena prednost, dvocifren i Simonović, sve sami pozitivni utisci – 29:18.

Mnogo se čvršće igra u drugoj deonici, više od dva minuta smo sačekali na prve poene, Ivanović je zatražio tajm-aut posle pogotka De Koloa sa poludistance. Po povratku na teren Teodosić je pogodio trojku da prekine prazan hod svog tima. Uspeo je Asvelna neko vreme da uspori Zvezdin napad, džaba kad njihov ne funkcioniše, povratak Nejpira i Gedraitisa na teren ponovo je pokrenuo domaćina i odveo na 15 razlike. Nema šta previše da se priča, izuzetno poluvreme crveno-belih, Nejpir je zapalio halu pred kraj istog, ukradena i asistencija za četvrtu trojku Gedraitisa, pa treća njegova za maksimalnu prednost na poluvremenu – 52:31.

Početak drugog poluvremena ne menja ništa naročito, lako se Zvezda drži na velikoj distanci, nova najveća prednost je plus 25 posle druge trojke Lazića. Uspeli su gosti nešto agresivnijom igrom da priđu na minus 14, Hanga asistencijom za trojku Nedovića i sa dva bacanja seče jedan period lošije igre crveno-belih. Na kratko, Skot i Džekson su kazili onaj naredni – 69:55.

Uozbiljili su se domaći, stegli odbranu, pa nanizali pet poena na ulasku u četvrtu četvrtinu. tih minus 14 je najviše što Asvel može da dopre, čak i kad napad domaćina nije u svom najboljem periodu, odbrana uliva sigurnost. Trojka Ilića na sredini ovog kvartala može da znači da meč ide u mirne vode i definitivno. Tako i biva, meč se rutinski privodi kraju, Mitrović je poentirao do kote 90.

Nejpir je debitovao upisavši 21 poen, Gedritis još jednom oduševio, najmanje zbog ubačenih 17 poena. Ako nešto moće da raduje Parkera večeras, to je partija Lovernja, sakupio je 18 poena i šest skokova.