EvroligaKošarkaVESTI DANA

Nedović se vratio, Vildoza i Bentil poveli crveno-bele ka prvencu!

Bajern napušta srpsku prestonicu praznih šaka – 78:72 (28:17, 16:26, 21:14, 13:15).

Malo smo sačekali na prvi koš iz igre gostiju, u ofanzivnom delu za Zvezdu su meč trojkama otvorili Dobrić i Bentil. Zipserove trojke sprečavaju domaćina da se odlepi u ranoj fazi, Bentil i Dobrić drže napad svoje ekipe. Razigrao se Vildoza, sa pet ubačenih poena i asistencijom za Martina koji je pogodio pod faulom popeo je crveno-bele na dvocifreni plus. Rubit je taj koji svojom energijom drži Bajern u životu, uslovno rečeno, jer i na prvu pauzu oni idu sa dvocifrenim minusom – 28:17.

Heris je pokrenuo Bavarce, u manje od dva minuta ubacio je šest poena, za to vreme je na drugoj strani poentirao samo Lazarević nakon ofanzivnog skoka. To je bila najava povratka, Vinston je realizovao tri bacanja, Lučić poenima u akciji koja je započela njegovom ukradenom primiče svoj tim na minus dva, Jovanović je morao da traži tajm-aut posle koga je Dobrić prekinuo ovaj niz. Rubit i Kasijus su velika snaga Bajerna u drugoj četvrtini, Zvezda je ušla u seriju grešaka i promašaja, napad loše funkcioniše, rival je prvi put poveo, Nedović vraća egal. Čak i u ovakvoj situaciji Nedović je pokazao koliko će značiti Crvenoj zvezdi, uz pomoć Vildoze uspeo je da suzbije nalet Bavaraca i bar spreči da mu ekipa ode sa minusom na veliki odmor – 44:43.

Izjednačen meč i u nastavku, s tim da sad obe ekipe jako teško dolaze do poena. Skoro četiri minuta Bajern ne može do koša, Zvezda je za to vreme ubacila sedam poena, prazan hod gostiju prekida Volden. Sada je domaćin u krizi, to koriste Volden i Vejler-Bab da trojkama obrišu minus. Tajm-aut koji je pozvao Jovanović na pravi način je uticao na crveno-bele, predvođeni Vildozom sjajno su odigrali finiš treće deonice – 65:57.

Seriju promašaja Trinkijerijeve ekipe kažnjava Dobrić trojkom za novi dvocifreni plus. Stao je Bajernov napad, ili ga je odbrana Crvene zvezde naterala na to, tek u pet minuta četvrte četvrtine Lučićeva trojka im je jedini pogodak. Morali su gosti da budu agresivniji, vremena za čekanje nema, takvom igrom su uspeli da priđu na pet poena zaostatka, Martinov koš je došao u pravom trenutku. bentil je uhvatio ofanzivni skok posle sopstvenog promašaja za ogromnih plus devet u situaciji kada obe ekipe retko bivaju u stanju da nešto pogode, tme i utabao put svojoj ekipi ka prvom trijumfu.

Skinuli su Jovanović i njegovi momci deo pritiska sa leđa, najzaslužniji za to su Vildoza koji je ubacio 21 poen uz po šest skokova i asistencija, te Bentil sa dabl-dabl učinkom, 12 poena i 13 skokova. Listu strelaca u gostujućem timu predvode Vinston sa 18 i Lučić sa 12 poena.