KošarkaSrbijaVESTI DANA

Zvezda lako s Borcem, čeka nas večiti derbi u polufinalu!

Čačani se držali jedno poluvreme – 89:64(17:19, 18:12, 29:17, 25:16).

Visoki igrači su u prvom planu na početku utakmice, pogotovo se to može reći za Gagića koji je prvo lice ranog starta. Nemaju Zvezdini igrači rešenje za iskusnog centra, poentirao je na svaki mogući način, osam koševa uz asistenciju. Dve trojke Hejla dovele su Borac nadomak dvocifrene prednosti, Boldvin je dobacio i Ivanović mora da zove minut odmora. Nema prave reakcije beogradskog sastava za sada, sem što je Mitrović prekinuo prazan hod što se napadačkog dela tiče. U finišu prve deonice stvari počinju da se menjaju, odbrana se uozbiljila, šut he proradio i krenuo je niz poena, nedovoljno da se anulira minus pre prve pauze – 17:19.

Stao je Borac, ne može dugo ništa da ubaci, Kampacova trojka donela je prednost Zvezdi, Ilić produžava seriju. Serija bila 14:0 dok je nije prekinuo Hejl sa linije za slobodna bacanja, Gagić je konačno ubacio nešto za Čačane iz igre, sa poludistance. Na kratko je delovalo da se igra Mijatovićeve ekipe stabilizovala, međutim, ušlji su u napadačku krizu, to su kaznili Nedović i Petrušev na drugoj strani pa se mora na tajm-aut. Ponovo je Gagić taj koji donosi poene, nema pravu podršku u ovoj deonici. Počeo je šut sad da sluša malo i Borac, dovoljno da se održi priključak do poluvremena – 35:31.

Za razliku od prvog poluvremena ovo počinje trojkama, Nedoviće i Vildoze na jednoj, Tomaševića na drugoj strani. Vildoza drži konce igre u svojim rukama, trojkom donos Crvenoj zvezdi prvu dvocifrenu prednost. Upravo je on bio akter najlepšeg poteza dosadašnjeg toka utakmice, obruč je napao tako što je loptu prebacio iza leđa, oko sebe, pa položio, trojka Nedovića je značila plus 15. Dve vezane trojke Dobrića čini se da bi mogle da prelome meč, nema reakcije Borca koja bi slutila na drugačije – 64:48.

Potpuno se raspala igra Čačana, povremeno tek iskoče s dobrim potezom, odbrana ne može da zaustavi protivnika, deluje da već sad možemo da konstatujemo da se čeka samo konačan rezultat na semaforu. Oba trenera koriste poslednju četvrtinu da iz nje izvuku nešto za buduće izazove, Ivanović rotira i štedi igrače, Mijatović daje šansu mlađima. Ne može Borac da umanji minus, barem nam je Nikolić priuštio sjajnu blokadu na Iliću.