ABAKošarkaVESTI DANA

Zvezda reprizirala energiju iz prve utakmice, ide u finale sa Partizanom!

Crveno-beli dobili majstoricu sa Cedevita Olimpijom – 88:78 (24:13, 18:24, 25:17, 21:24).

Bolje je počela Zvezda, u prva dva minuta jedini poeni gostiju su trojka Ferela naspram osam poena crveno-belih. Posle ukradene lopte i zakucavanja Holinsa morao je rano da reaguje tajm-autom Jurica Golemac. Na momente Cedevita Olimpija hvata priključak, međutim, momentum je potpuno na strani domaćina, Kalinić trojkom donosi dvocifrenu prednost. Loše su počeli gosti, utakmica za sada liči na prvu iz serije – 24:13.

Ništa ne polazi od ruke Ljubljančanima, Zvezda igra sa sjajnom energijom. Na trojke Dobrića i Davidovca nadovezalo se brutalno zakucavanje Mitrovića i rival je na konopcima u ranoj fazi druge četvrtine. Golemac je uspeo da trgne ekipu, natera je da igra agresivnije u oba pravca, prestane da forsira šut za tri i odmah eto reakcije, 15:0 je serija na krilima Dragića pre nego što je Volters prekida pogotkom uz faul. Vratila se Cedevita Olimpija u igru, s obzirom na prvih 13 minuta ovih minus pet na poluvremenu je prihvatljivo – 42:37. Kalinić je ubacio već 13 poena, Dobrić osam, Dragić sa 16 i Ferel sa 11 poena drže Zmajeve u igri.

Nije moglo bolje da počne za Zvezdu u nastavku, furiozan start drugog poluvremena sa osam vezanih poena za novu dvocifrenu prednost. Dva vezana koša Ferela pa asistencija za trojkuDragiću pokrenuli su Cedevita Olimpiju. Lazić i Ivanović u pravim trenucima trojkama ne dozvoljavaju rivalu da se potpuno približi. Zvezda reprizira ranu fazu utakmice, trojka Ivanovića preko ruke za plus 15 diže Pionir na noge. Nema reakcije sa suprotne strane, serija koševa se nastavlja, posle trojke Vajta prednost je plus 20. Tek posle trećeg tajm-auta koji je pozvao Golemac njegova ekipa je živnula i završila četvrtinu serijom 7:0 – 67:54.

Omić i Pulen su raspoloženi na početku četvrte četvrtine, Zvezda poentira sa linije za slobodna bacanja. Lazarević ofanzivnim skokom i Vajt novom trojkom vraćaju domaćinu dvocifreni plus. Sve što je Cedevita Olimpija uspela do kraja je da povremeno okrnji minus, Crvena zvezda ide u finale sa Partizanom.

I večeras je najefikasniji bio Kalinić sa 15 poena, Ivanović je ubacio 11 uz šest asistencija. Jedini koji su večeras bili na visini zadatka u redovima gostiju bili su Ferel i Dragić koji su postigli 25, odnosno 21 poen.