FK Crvena zvezdaFudbalSrbijaVESTI DANA

Crveno-beli se revanširali Brđanima, Milojević tri od tri!

Za razliku od prethodnog duela, Čukarički večeras nije mogao ozbiljnije da ugrozi Crvenu zvezdu – 3:0 (2:0).

Početak obećava, obe ekipe deluju raspoložene za igru, prva situacija vredna pomena je Spajićev udarac glavom preko gola. Na poziv VAR sobe gledao se snimak duela u kome je Spajić dobio udarac u glavu. Dosuđen je penal, Kanga je siguran za rano vođstvo.

Zvezda još agilnije napada, Bukari je poslao oštru loptu kroz peterac, sam je bio Ivanić, nije je dovoljno dobro zahvatio. Malo nakon isteka polovine igre u prvom poluvremenu, Rodićev centaršut je pronašao Endiaja na petercu, Filipović je izašao na vreme da mu zatvori ugao. Bukari je sledeći u naletu, grudima je sebi namestio loptu na šut, isti nije bio dobar. Čim je Čukarički ostavio malo više prostora, domaćin je to kaznio. Hvang je poslao loptu kroz odbranu u 36. minutu, Endiaj zaobišao Filipovića i iz skoro mrtvog ugla pogodio prazan gol. Time i smirio utakmicu, barem do kraja prvog poluvremena.

Čekali smo 56 minuta da Čukarički počne da ugrožava domaći tim. Miladinović je pobegao, zatim okrenuo Dragovića, Glazer brani njegov šut, zatim i Sisokov u nastavku te akcije. Gosti nisu valorizovali bolji period igre, umesto toga Vranješ je srušio Endiaja za novi jedanaesterac. Ovaj u 75. minutu izveo je Bukari, takođe precizan. Mogao je da dotuče protivnika već u sledećem napadu, izašao je ispred Filipovića, prebacio ga, zamalo bio neprecizan. Uz jedan udarac Nikolića, to je bilo sve večeras.