FK Crvena zvezdaFudbalSrbijaVESTI DANA

Delije priredile feštu, igrači uzvratili sa četiri gola u mreži Brđana!

Čukarički poveo na stadionu Rajko Mitić, Crvena zvezda im u nastavku napunila mrežu kao uvertiru za slavlje – 4:1 (1:1).

Prelepa koreografija i slavljenička atmosfera kao da su malo dekoncentrisali crveno-bele. Jesu više pritiskali u ranoj fazi utakmice, ali je poveo gost. Melov centaršut sa leve strane na drugu stativu, Rogan je nadskočio čuvara i pogodio mrežu.

Naravno, Zvezda je odmah krenula u napad, imali su inicijativu ali im je dugo trebalo da stvore pravu šansu, onda kada jesu, odmah su je i iskoristili. Mimović je bio nesebičan u 32. minutu, poslao povratnu loptu, Olanjinka poravnao rezultat. Do kraja poluvremena videli smo još jednu opasnost pred domaćim golom, Ergelaš iz dobre pozicije nije pogodio okvir.

Mnogo agresivnije igra domaća ekipa posle pauze, odličnu šansu imao je Sremčević, obišao je Kaličanina, ali je golman Čukaričkog stigao da mu zaustavi šut. Ispada da je samo odložio neizbežno jer su crveno-beli poveli u 54. minutu. Katai je dobio loptu u prostor, oštro vratio na visinu penala, Olanjinka i ovoga puta precizan.

Čim su se Brđani malo oslobodili pritiska prikazali su nam prelepu akciju u tri poteza, povratna za Kovača unutar šesnaesterca, šut i odlična intervencija Glazera. Još jednom je Kovač tukao sa slične pozicije, sada nakon svog prodora, Glazer se ponovo bacio i odbio u korner. Jedan na drugoj strani vratio je Zvezdi dva gola prednosti u 79. minutu. Kanga je izveo udarac iz ugla sa desne strane, Kaličanin odbranio Kataijev udarac glavom, odbitak Điga zakucao u mrežu.

Mladog golmana gostiju ubrzo je nezgodnim udarcem testirao Kraso, ovog puta bio je na visini zadatka. Kaličanin nije bio tako uspešan u poslednjem minutu regularnog dela igre, tada je Kraso milimetarski precizno pogodio uz levu stativu i tim udarcem stavio tačku na utakmicu i sezonu.