ABAKK Crvena zvezdaKošarkaVESTI DANA

Jago šefovao, FMP rutinski pao

Crvena zvezda opravdala ulogu favorita i nastavila niz protiv ovog rivala – 87:54 (26:13, 20:19, 18:14, 23:8).

Mitrović je iz ofanzivnog skoka popravio prvi napad domaćina, Rebec se upisao na drugoj strani, videli smo lepo alej-up zakucavanje Bolomboja. Nešto više od polovine četvrtine je trebalo Zvezdi da stavi meč pod kontrolu, barem u ovom periodu, osam vezanih poena Lazića za prvu dvocifrenu prednost. FMP je tek u finišu prve četvrtine uspeo da dobaci do dvocifrenog broja poena – 26:13.

Zvezdin prvi napad u drugom kvartalu završio se Tobijevim poenima za plus 15 prvi put, Roberts i Foster su postigli prve trojke za goste večeras. Hrabrije i energičnije igra FMP nakon početnog grča, Subotić je posterizovao Hangu i dobio i dotatno slobodno bacanje. Čvršće igraju gosti, sve češće su na liniji penala, Stojanović spušta razliku na četiri poena. Lazić je raspoložen protiv bivšeg kluba, dvocifren je već u prvom poluvremenu, pogodio je tri trojke iz isto toliko pokušaja. Jagovim povratkom na teren Zvezda je ponovo prodisala, pet njegovih poena i asistencija za trojku Davidovca da se na veliki odmor ode u lagodnoj poziciji – 46:32.

Jago i Šaranović su u prvom planu u nastavku, pokretačke snage svojih timova u izjednačenom ritmu, što znači da domaćin održava distancu sa poluvremena. Brazilac je do ulaska u poznu fazu treće deonice upisao dabl-dabl, igra Zvezde se vrti oko njega, sigurnim koracima se ide ka pobedi – 64:46.

Odbrana domaćih spustila je klapnu protivniku, slobodnim bacanjima Davidovca i četvrtom trojkom Lazića razlika je otišla na preko 20 poena i utakmica deluje kao prelomljena. Raspala se igra Pantera, domaći su su ih ostavili na jednocifrenom broju poena za četvrtinu u kojoj se raspucao Smart, konačan rezultat ne može da bude drugačiji.

U odsustvu povređenih Jago koristi više prostora, upisao je dabl-dabl, 17 poena i 14 asistencija, isti broj poena postigao je i Lazić. Subotić je ubacio 14 poena u gostujućem timu.