KK Crvena zvezdaKošarkaSrbijaVESTI DANA

Jago i Teodosić ukrotili Pantere za vođstvo u seriji!

Nešto više od pola sata FMP je parirao Crvenoj zvezdi, nisu imali snage da u takvom ritmu izdrže do kraja – 97:87 (27:13, 18:29, 25:23, 27:22).

Prvi napad domaćina okončan je Jagovim košem iz reketa i dodatnim slobodnim bacanjem, Kuzmić se prvi upisao za FMP, pre Nedovićeve trojke. Šuterski raspoložena Zvezda brzo je uspostavila kontrolu nad utakmicom, dva polaganja Lazarevića vode na prvu dvocifrenu prednost, Jago je pogodio trojku od table za plus 13. Konačan ishod prve deonice lepo oslikava odnos snaga na terenu – 27:13.

Kako je domaća ekipa krenula da melje, delovalo je da će FMP da doživi katastrofu već do poluvremena, posle jednog Teodosićevog pogotka imali su minus 18. Tada je proradio Šaranović, dve trojke, između toga Kuzmićeva bacanja, izuzetno ljuti Sferopulos pozvao je tajm-aut. Rebec je ubrzo trojkom pokrenuo niz Pantera za prilazak na pet poena zaostatka, odgovorio je Nedović sa svojih pet poena. Nova trojka Rebeca najava je novog naleta FMP-a, Stepanović sa pet poena u nizu smanjuje na samo poen razlike, Nedović je uhvatio svoj promašaj i položio za kraj poluvremena – 45:42.

Davidovac trojkama drži svom timu glavu iznad vode, pogodio je jednu u trenutku kada je Kuzmić poluhorogom poravano rezultat. Nema prave podrške, kao da je bilo pitanje trenutka kada će FMP povesti, Rebec i Novak su asistirali jedan drugom za trojke koje su odvele njihovu ekipu u plus. Jago preuzima odgovornost, koš i faul, trojka, poludistanca, sa Tompkinsom je vratio prednost na stranu Crvene zvezde, održana je do trećeg odmora – 70:65.

Jago nastavlja da sipa po povratku na teren, Lazarević je vratio domaćem timu dvocifreni plus. Priključio se Teodosić sa dve svoje trojke, koliko da potvrdi utisak kako Panterima ulazi voda u uši. Kada je sredinom četvrte deonice i Ilić ubacio jednu za okruglo 90 poena i plus 17 deluje da je utakmica prelomljena. Utisak nije prevario, Sferopulos je imao priliku da koji minut da i mladom Kostiću.

Sjajni Jago meč je završio sa 25 poena i šest asistencija, Mitrović upisao dabl-dabl, 15 poena i deset skokova. Odličan je u gostujućem timu bio Rebec, upisao 16 poena i osam asistencija, Stepanović postigao poen manje.