FudbalLiga EvropeVESTI DANA

Veče pomešanih emocija, ostaje žal za ovim dvomečom ali Zvezda je pokazala da je evropska

Pobeda za ekipu Dejana Stankovića u revanšu osmine finala Lige šampiona uz utisak da je srpski šampion zaslužio više – 2:1 (1:0).

Dobra atmosfera na stadionu i energija na terenu, Morelos je prvi zapretio, bez previše problema za Borjana. Iz prve prilike Zvezda je povela, nakon deset minuta igre. Kombinacija iz kornera, Kanga je ubacio loptu pred peterac, Ivanić je prihvatio i poslao u gol.

Malo je falilo da se ekspresno prednost duplira, Katai je lepo uposlio Ivanića, šut sa leve strane, Mekgregor spašava goste. Opasna je i energična Zvezda ali zaprete i igrači škotskog velikana, najčešće preko Morelosa.

Velika šteta, za trenutak je utihnuo stadion sredinom prvog poluvremena. Ohi je glavom prebacio do Pavkova, velika šansa, ukopan je ostao Mekgregor ali je lopta završila s one strane stative koja nije po volji domaće publike. Malo je opao ritam pa ponovo prete crveno-beli, Katai sa desne strane prebacuje loptu na drugu stativu, Goldson je u poslednjem trenutku intervenisao ispred Pavkova.

Čuva gostujući čuvar mreže svoju ekipu, mogla je Zvezda da postigne bar još jedan gol u prvom delu igre. Zapretio je i Pičini, odličan udarac levom nogom, izuzetnom odbranom se istakao Mekgregor i odbio loptu u korner.

Još jači pritisak crveno-belih u nastavku, ofanziva pred kojom puca odbrana Rendžersa ali nažalost nema gola. Izborio se Ohi za dobru poziciju i u trenutku kada se očekivao šut ili asistencija posle koje bi Pavkov gurnuo loptu u mrežu, dodavanje nije bilo dovoljno dobro.

Posle nekoliko neiskorišćenih šansi stigla je kazna, hladan tuš. Kent je pobegao Pičiniju u 56. minutu, šutirao, od Dragovića se lopta odbila u gol.

Imao je Ivanić i treću šansu, prebacio je Katai odbranu Rendžersa, crnogorski vezista je proturio loptu pored Mekgregora ali je ona završila pored stative. Ubrzo je čuvar mreže gostiju morao još dva puta da interveniše, prvo je odbio nezgodan udarac Kange na nogu Benu a zatim je lopta ponovo završila u njegovom naručju. Ni Gajić posle centaršuta Kataija nije mogao da savlada Mekgregora.

Pada ritam kako se utakmica bliži kraju ali je dva puta bilo neprijatno pred Borjanovim golom. Prvo je kapiten domaćih odbio udarac Rufa u korner, ubrzo su se spetljali on i Goldson.

U drugom minutu zaustavnog vremena dosuđen je penal za Zvezdu nakon starta Kamare nad Falkom. Priliku da makar pobedu obezbedi domaćima ima Ben i koristi je. Ispostaviće se gol za oproštaj od uspešne sezone u Evropi.