FK Crvena zvezdaFudbalSrbijaVESTI DANA

Šljivić i Rodić izbušili gume traktoru!

Poprilično rutinski Crvena zvezda je savladala IMT u 28. kolu Mozzart Bet Super lige – 2:0 (1:0).

Sjajan udarac Ivanića sa leve ivice šesnaesterca stavio je u prvi plan Kneževića kroz još bolju intervenciju na samom početku. Ispada da je bio najava za rano vođstvo, Šljivić je prihvatio pas, proša po levoj strani, približio se petercu i pogodio suprotan ugao.

Pokušao je Kijevčanin odmah da uzvrati snažnim udarcem iz daljine, Glazer je odbio loptu van igre. Zvezda kruži tražeći drugi gol, blizu tome bio je Kraso kada se prošetao kroz protivničku odbranu, Knežević je uspeo da odbrani nogom. Sledeći je u naletu bio Šljivić, lopta je završila preko gola.

Sam početak drugog dela najavljuje još bolji fudbal. Nesporazum u redovima gostiju Rodić je iskoristio da zatrese mrežu vrlo brzo po povratku na teren. Odmah potom IMT je imao veliku šansu, tačnije Radočaj. Zicer u petercu, Glazer je odbranio iako je bio u padu.

Zvezda ima inicijativu u nastavku, fale šanse, u jednoj je ponovo bio Radočaj na drugoj strani, šutirao je direktno u Glazera. Kao da su od tog momenta crveno-beli jače krenuli po treći gol, Điga je bio u solidnoj poziciji, šutirao je pored stative. Nešto bliže golu bio je Sremčević u narednoj šansi, ali ni on nije pogodio okvir. Još bliže je otišao šut Kneževića pet minuta pre kraja regularnog dela igre, na sreću ukopanog prezimenjaka sa gola Traktorista, i on sa spoljašnje strane stative, ostalo je na dva gola prednosti.