FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Oktobarski triler za kojim će crveno-beli žaliti, utisak je da je moglo više…

Fantastičan meč sa mnogo prilika na obe strane okončan je remijem Crvene zvezde i Jang Bojsa – 2:2 (1:0).

Početni pritisak domaćina, prva pretnja gostiju, Maleš je pokušao sa distance, lopta je prohujala preko prečke. Odmah je usledilo uzbuđenje i na drugoj strani, i to mnogo veće. Oštra lopta Hvanga pred peterac, Endiaj petom, Raćopi je uspeo nekako da interveniše. Kratko je trajao taj pritisak crveno-belih, do isteka polovine igre u prvom poluvremenu gosti su pronašli dozu sigurnosti.

Malo duže čekamo na neki konkretan pokušaj, Garsija je raspalio sa distance, Glazer odbio u korner. Malo više smo čekali na nešto konkretno od strane crveno-belih, VAR soba je obradovala ceo stadion posle akcije iz 35. minuta. Duga lopta ka Bukariju, povukao je, sačekao lepo i ubacio ka Endiaju koji je sve to lepo pratio i postigao prvenac u idealnom momentu da kritike ostavi u prošlosti. Pokušao je Jang Bojs da jače napadne u završnici poluvremena, iz toga se izrodio samo jedan slab udarac glavom iz dobre pozicije i nešto bolji šut iz daljine, oba puta je Glazer odbranio, a domaćinu je poništen gol zbog ofsajda.

Tek nešto više od dva minuta je trajalo vođstvo domaćina u drugom poluvremenu. Monteiro je poslao pas kroz sredinu, Ugrinić utrčao i prebacio Glazera. U grču su crveno-beli, momentum je na strani gostiju, ubrzo je Iten ušao u kazneni prostor i šutirao iskosa desno, Glazer sprečio preokret. Ohrabrili su se Baharovi fudbaleri, odlična kontra, Raćopi je odbio ubačaj Mitrovića, pa udarac Hvanga, Endiaj je postigao gol iz očiglednog ofsajda.

Ređaju se loše vesti za domaće u drugom poluvremenu, s izuzetkom pomenute kontre, Jang Bojs deluje kao mnogo bolji rival, iz tog pritiska došao je i penal nakon što je Đigu lopta pogodila u ruku. Jedanaesterac je uspešno realizovao Iten u 61. minutu.

Prekidi koje je izveo Hvang u nizu stavili su na muke protivničku odbranu. Posle centaršuta iz slobodnog udarca Kamara je umalo postigao autogol, nakon dva vezana kornera Raćopi se pojavio kao spasilac u situacijama kada su glavom šutirali Katai i Endiaj. Povija se odbrana Jang Bojsa, mnogo problema im pravi Katai, tukao je glavom sa peterca i pogodio spoljni deo mreže.

Mogao je Elija da kazni sve ove promašaje, odigrao je petom pred golom, Glazer koncentrisan. Još bolju priliku je imao Ganvula, bio je sam ispred ukopanog Glazera, glavom je prebacio gol. Ispostavlja se da će ovi promašaji biti ti koji su kažnjeni! Dva minuta pre kraja regularnog dela igre Bukari je pobegao na desnoj strani kaznenog prostora, onda kada je Raćopi očekivao centaršut, hitronogi ofanzivac mu je pogodio bliži ugao. Krenuli su crveno-beli u potpunu ofanzivu protiv grogiranog protivnika, pred sam kraj Katai je imao volej na levoj strani peterca, tukao je pored gola, propala je šansa za pobedu.