FudbalSrbijaVESTI DANA

Hrabri Javor dobio četiri komada na Milojevićevom debiju

I pored promene trenera Crvena zvezda je i dalje maksimalna u domaćem prvenstvu – 4:1 (1:1).

Prvu priliku na meču imao je Gigić, dobio je idealnu loptu u prostor od Koembela, kada je krenuo ka Borjanu nije se proslavio udarcem. Jedan dugo bačeni aut doneo je prvu priliku za Zvezdu, lopta je došla do Ohija koji je iz srca šesnaesterca tukao malo iznad prečke.

Iz svoje druge prilike na meču, Ohi je u 16. minutu doneo vođstvo domaćinu. Treba reći da je veliki deo posla odradio Mitrović, kretnjom kod prijema lopte je izbacio čuvara i poslao pravovremeni pas ka svom napadaču kome je preostalo da realizuje zicer.

Utisak je bio da Zvezda kontroliše dešavanja ali bi hrabri Javor povremeno nagovestio da može da ugrozi. To je i pokazao u 30. minutu susreta, Gigić je probio po desnoj strani, centrirao, Marčić nadskočio protivničke defanzivce i poravnao rezultat.

Mnogo sreće imali su gosti koji minut kasnije, prošla je lopta za Gobeljića, on šalje povratnu, šutirao je Kangva, pogodio Mitrovića, zatim i stativu. Nezgodno je bilo i pred Zvezdinim golom posle prodora Kembela, Marčić je zakačio loptu, Borjan bio pribran. Videli smo još jedan pokušaj Ohija koji je završio iznad gola i to je bilo to od prvog poluvremena.

Sreće su imali domaći na početku drugog poluvremena, Nikolić je izveo slobodnjak sa desne strane, Marčić je nadskočio odbranu Zvezde i pogodio prečku. Brzo su uzvratili crveno-beli, opasan šut Mitrovića završio je blizu stative. Tek što je ušao u igru Katai je imao stoposstotnu priliku, Vulić mu je skinuo zicer. Sve jače preti Zvezda, Vulić je uspeo da odbrani novi Mitrovićev pokušaj, Benov udarac glavom završio je pored stative.

Imaju šta da pokažu i gosti, posle jednog kornera Tanko je raspalio po lopti koja je prohujala pored leve stative Borjanovog gola. Ponovo je pokušao Katai, sada iz slobodnjaka, lopta je završila malo iznad prečke. Još jednom je Javor imao sreće, posle centaršuta sa desne strane, Mitrović je ostao pa skoro sam na petercu ali je glavom tukao tik uz stativu. Veliki pritisak domaćih, nekoliko vezanih kornera, u kratkom razmaku glavom su tukli Milunović, pa Katai, obojica izblokirani dovoljno da lopta ode van okvira gola.

Konačno je poklekla odbrana Ivanjičana u 74. minutu, mat u tri poteza. Katai je poslao perfektnu loptu kroz odbranu, Gobeljić ubacio, Mitrović krunisao prelepu akciju.

Brzo posle drugog, pao je i treći gol, u četiri minuta razmaka. Otvorio se prostor, lopta sa leve strane na suprotnu. Ben i Mustafa su odigrali dupli pas, stariji kolega poslao loptu od stative u gol.

Usledio je mirniji period a onda i izuzetno lep pogodak za kraj. Nikolić je u poslednjem minutu regularnog dela utakmice postigao izuzetno lep pogodak sa distance. U nadoknadi vremena Dukure je zaradio drugi žuti karton što je poslednji bitan detalj sa ove utakmice.