ABAKK Crvena zvezdaKošarkaVESTI DANA

Zvezda kao na treningu, Krka kao sparing partner

Crveno-beli u 22. kolu AdmiralBet ABA lige odigrali svoju najefikasniju partiju u dosadašnjem toku sezone – 110:57 (31:11, 25:16, 25:17, 29:13).

Gosti su od starta napravili grešku pokušajem da trče sa crveno-belima, što je potrajalo čitav minut. Mitrović i Nedović su raspoloženi od starta, Jago deli asistencije, igra Krke se raspala do televizijskog tajm-auta. Već u završnici prve četvrtine Tobi iz ofanzivnog skoka prvi put postavlja razliku na 20 poena u korist Zvezde, prodorom Špana gosti su jedva dobacili do dvocifrenog broja poena za deset minuta – 31:11.

Zvezdina odbrana impresionira, međutim, u trenutku kad je Hanga izgubio loptu maltene na izvođenju, i Radovanović pogodio trojku za Krkinih 8:0, Sferopulos traži tajm-aut. To je bio samo pedagoški potez, crveno-beli kontrolišu meč, gosti povremeno uspeju da pogađaju u serijama. Gilespi je iz ofanzivnog skoka dobacio do 50 timskih poena za poluvreme, Krka ponovo nanizala osam poena, bez da to preterano ugrozi favorita – 56:27.

Mitrović nastavlja da bude košmar za protivničku odbranu, 18 poena bez promašaja, razlika je prvi put preko 30 poena u korist domaćina. Odavno Sferopulos može da rotira, svih 12 igrača iz rostera je nastupilo, videćemo da li će se svi upisati u listu strelaca – 81:44.

Borbenost Jaga pod košem i povratni pas Smart je iskoristio za trojku kojom je Zvezda prešla 90 poena, maltene od prve četvrtine se čeka samo konačan ishod, jer se pobednik zna. Jedno Gilespijevo bacanje bilo je dovoljno za stotku, Jagova trojka učinila je ovaj meč najefikasnijim za crveno-bele u AdmiralBet ABA ligi ove sezone.

Odlična prilika za Smarta, ubacio je 24 poena, Jago će izvesno biti MVP kola – sakupio je 20 poena, 12 asistencija i sedam skokova, indeks 40. Krka nije imala niti jednog dvocifenog igrača, Cerkvenik i Macura su ubacili po devet poena.