FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Drugo mesto više ni teoretski nije dostižno, Lajpcig ponovo bolji od Zvezde

Crveno-beli ni pred svojim navijačima nisu uspeli da izbegnu pora od ovog rivala – 1:2 (0:1).

Dva puta je pokušao Openda unutar kaznenog prostora u prvih četiri minuta, oba puta izblokiran. Od početka se igra uglavnom na Zvezdinoj polovini i to su gosti iskoristili posle osam minuta. Previše prostora je ostavljeno Simonsu, ušao je u šesnaesterac sa leve strane, namestio na šut u visini penala i pogodio malu mrežu na suprotnoj strani.

Trgli su se malo crveno-beli, malo je falilo da im Blasvih pokloni u najmanju ruku veliku šansu, ispustio je loptu, Ivanić zamalo zakasnio s uklizavanjem. Na polovini igre u prvom poluvremenu viđen je nalet Šeška, približio se petercu i pogodio spoljni deo mreže. Kod sledećeg pokušaja izblokirao ga je Dragović, lopta je prohujala pored gola. Pet minuta pre odlaska na odmor, Haidara je bio usamljen pred šesnaestercem, njegov udarac je završio preko gola. Mnogo bliže je bio Openda, štaviše, njegov udarac se od Rodića odbio tik uz stativu.

Dva zicera su imali gosti pred sam kraj poluvremena, prvo je Rodićeva greška omogućila Opendi da izađe sam ispred Glazera, pokušao je da ga obiđe i izgubio loptu. Openda je zatim bio u ulozi dodavača, Forsberg u idealnoj poziciji na nekih osam metara, tukao je pored gola.

Odmah se osetio ulazak Endiaja, izlomio je čuvara, obišao drugog i vratio loptu Ivaniću koga je izblokirao Simakan. Mogao je Šeško ekspresno da saseče nalet Crvene zvezde, prvo je pogodio stativu sa distance, potom u nastavku akcije dobio loptu na peterac i promašio sve. Kod nove lopte sa leve strane Openda je pobegao odbrani, petom gađao bliži ugao, Glazer je koncentrisan. Preživeli su crveno-beli taj period, i kako vreme odmiče sve više pokušavaju da nametnu pritisak.

Sačekalo se na šansu, do situacije kada je Olanjinka šutirao iz srca kaznenog prostora, Blasvih sačuvao prednost. I kada se činilo da je Zvezda još više pojačala pritisak, sevnula je kontra posle koje je Lajpcig stekao dva gola prednosti. Openda je u 77. minutu dobio loptu u dubinu, zastao, okrenuo se oko Rodića i pogodio bliži ugao.

Četiri minuta kasnije crveno-beli su uzvratili i dali sebi nadu. Kombinacija iz levog ugla, Kanga je poslao ulazni centaršut, Hajnrihs postigao autogol. Minut pre kraja regularnog dela isteka Glazer se istakao novom odličnom odbranom, Karvaljo je gađao sam donji ugao. Revanširao se brzo Blasvih na drugoj strani kada je Olanjinka uhvatio volej na samoj ivici peterca. To je bilo poslednje vredno pomena, treći poraz srpskog šampiona.