EvroligaKošarkaVESTI DANA

Žilav je Makabi ali Zvezda je večeras prejaka!

Crveno-beli u naletu, Ponos Izraela nadigran u Pioniru – 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17).

Agresivno su domaći ušli u meč, par raspoloženih igrača, nemaju rešenje košarkaši Makabija na polovini prve četvrtine za ovakvu igru crveno-belih. Trojkom Ivanovića po prvi put je Zvezda došla do dvocifrene prednosti, Naneli smanjuje, sledi pet vezanih poena Holinsa. Potpuno je nadigran Ponos Izraela u prvoj deonici – 24:10.

Tek povremeno gosti uspevaju da okrnje prednost Zvezde, Dobrić je vraća na plus 14. Činilo se da crveno-beli kontrolišu sve, međutim, Makabi se nije predao, Naneli je primakao svoj tim na minus šest, Vilijams na njegovu asistenciju potpuno vraća goste u igru pre kraja poluvremena – 42:39. Holins je ubacio 11 poena, po sedam Volters i Ivanović, na drugoj strani su dvocifreni Naneli sa 11 poena i Vilbekin sa jednim manje.

Drugo poluvreme počinje trojkom Vilijamsa na šta domaći odgovaraju sa tri vezana pogotka za tri poena, Volters, Kalinić, Vajt. Pobegla je Zvezda ponovo na dvocifreni plus ali ne može da ga zadrži, Makabi se vratio u egal. Zahvaljujući Dobriću crveno-beli su poneli pet poena viška na treći odmor – 65:60.

Četvrta četvrtina počela je poenima Lazarevića i Davidovca. Davidovac trojkom nastavlja seriju koja je počela u finišu treće četvrtine, videćemo da li gosti mogu iz ovoga da se vrate. Raspucao se ponovo Naneli, ne dozvoljava da utakmica tek tako bude izgubljena, međutim, Zvezda ima timski odgovor i pobeda je na dohvat ruke.

Crveno-bele su predvodili Kalinić i Volters sa 15, odnosno 12 poena. Najbolji pojedinac u gostujućem timu bio je Naneli sa 24 poena, Vilbekin je ubacio 14.