ABAKošarkaVESTI DANA

Zvezda se poigrala sa nejakom Megom

Produžen niz pobeda u AdmiralBet ABA ligi – 92:58 (25:16, 19:17, 18:18, 30:7).

Zanimljiv početak, gosti su dva puta uspešno napali obruč, Dobrić se na drugoj strani uveo u meč sa dve trojke. Zvezda fantastično šutira za tri u ranoj fazi utakmice, Vildoza je pogodio svoju prvu a Dobrić treću trojku. Mega je propustila par prilika da povede, Vildoza ubacuje novu trojku, Petrušev je vezao dva uspešna napada i Barać mora da traži tajm-aut. Kazalon je prekinuo ovaj niz i malo razmrdao goste, Nedović se postarao da se crveno-beli ponovo udalje – 25:16.

Utisak je da odbrana Mege prelako puca, Zvezda gradi prednost, zatrpava koš protivnika a Dobrić svojom četvrtom trojkom podiže razliku na plus 15. Uspeli su gosti da malo uspore crveno-bele ali ne i to eksploatišu ozbiljnije rezultatski, Dobrić flouterom prekida kraći prazan hod svog tima. Propustila je Baraćeva ekipa priliku da ode sa jednocifrenim zaostatkom na velik odmor, svakako domaćin kontroliše sve – 44:33.

Nije baš najsjajnije počelo drugo poluvreme, sačekali smo na prvi koš nešto više od dva i po minuta, postigao je Branković, na drugom kraju terena Mitrović je uspešno realizovao dva napada. Ubrzala se igra, na momente postala i konfuzna ali se bolje snašla Mega, Milosavljević je uz malo sreće trojkom smanjio na minus sedam, Ivanović odmah traži tajm-aut. Rori je propustio priliku da dodatno približi svoj tim, Bentil i Vildoza vraćaju dvocifrenu prednost crveno-belima sa kojom su otišli i na treću pauzu – 62:51.

Prva dva napada Crvene zvezde u četvrtoj četvrtini završila su se koševima Vildoze i Dobrića, Barać zove minut odmora, želi ozbiljno zalaganje do kraja. Nema reakcije, lepa asistencija Petruševa za zakucavanje Ilića tera Baraća da ponovo pozove svoje igrače na klupu izuzetno nezadovoljan njihovom igrom. Raspucani Nedović ne dozvoljava da intenzitet padne, mladi Topić igra dobre minute, posle zakucavanja Lazarevića sledi treći tajm-aut sa gostujuće klupe u kratkom periodu, Barać traži od svojih igrača da pokažu karakter te da je i razlika bitna. Nije dobio tako nešto, njegova ekipa odigrala je katastrofalnu četvrtinu.

Jasno je da je Ivanović mogao da rasporedi minute, poenterski su ekipu predvodili Nedović i Dobrić sa po 16 poena. Jedina svetla tačka u timu Mege bio je Branković sa 13 poena i šest skokova.