FudbalLiga EvropeVESTI DANA

Monako sa osmehom napušta Beograd, Srnić častio penalom

Zvezda ravnopravan rival, stvorila više šansi ali to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat – 0:1 (0:0).

Hrabro je počela Zvezda, videli smo i prvi opasan napad u ranoj fazi utakmice, centrirao je Rodić, Pešić nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo. Gosti su oprezni u prvih desetak minuta, srpski šampion ima posed ali se iz toga nije izrodilo ništa kokretnije. Malo je falilo da ni iz čega Monako povede, izgubljena lopta na svojoj polovini domaćih fudbalera, Ben Jeder je spakovao zicer Kamari, lopta je završila pored gola. Ubrzo je Fofana nezgodnim udarcem naterao Borjana na intervenciju.

Utakmica ima ritma ali na novu konkretnu priliku sačekali smo do 38. minuta. Kanga je izveo korner sa desne strane, lopta se izmigoljila Nibelu, na glavu Dragoviću ali nije završila u golu. Najbolju šansu u prvom delu igre Zvezda je imala dva minuta pre odlaska na odmor, Kanga je u kontru izbacio Bukarija koji se stuštio ka golu, šutirao sa nekih šest metara iskosa, uz malo i sreće Nibel je odbio u korner.

Zvezda je ta koja ima inicijativu u drugom poluvremenu, Kanga je tuka sa distance, Nibel je zakačio loptu koja je završila na prečki. Posle kornera koji je usledio, Katai je bio na prvoj stativi ali nije šutirao dovoljno precizno. Pokušao je Katai direktno iz slobodnog udarca sa leve strane, Nibel je izvukao loptu iz gola krajnjim naporom.

Pravo ni iz čega Monako je dobio penal, centaršut sa leve strane, Srnić je oborio Golovina, pokazano je na belu tačku. Embolo je poslao Borjana u jednu a loptu u drugu stranu. Pokušava Zvezda da uzvrati, ima inicijativu ali ne i konkretna rešenja. Pred kraj regularnog dela igra dosuđen je još penal za goste poništen posle intervencije VAR sobe. Usledio je opasan napad, izbačena lopta u korner, izveo ga je Ben, Milunović najbolji u skoku, Nibel brani.