EvroligaKošarkaVESTI DANA

Od napadačke rapsodije do potopa u 40 minuta

Ponovo je Zvezda pokazala večeras svoja dva lica u duelu sa Monakom – 80:91 (30:19, 22:23, 12:22, 16:27).

Ozbiljan ritam na početku utakmice, potpuno drugačiji od prošle, Volters i Holins su se na pravi način uveli u meč. Uključili su se i ostali, Obradović mora zove tajm-aut na minus devet. Nisu se na tome crveno-beli zaustavili, sjajna četvrtina – 30:19.

Ivanović i Holins nastavljaju da sipaju, sem Hola niko u protivničkoj ekipi ne može da pogodi već neko vreme. U jednom trenutku, posle nove Holinsove trojke razlika je otišla i na plus 20, Monaku preti debakl ako se ovako nastavi. Na žalost Radonjića i ekipe nije, Dijalo i Džejms su prepolovili zaostatak do poluvremena i najavili da se gosti ne smeju otpisati – 52:42. Holins je već ubacio 13 poena, Ivanović devet, koliko su u protivničkom timu postigli Dialo i Bejkon.

Drugo poluvreme otvoreno je Kuzmićevim košem na šta je protivnik odgovorio trojkom Džejmsa i pogotkom Tomasa uz faul. Motejunas je produžio seriju koju je prekinuo Holins. Treću deonicu zatvorio je Anđušić sa četiri vezana slobodna bacanja, Monako je u egalu – 64:64.

Rezultatska klackalica, posle trojke Džejmsa morao je Radonjić da traži tajm-aut, po povratku na teren trojku je ubacio i Motejunas, momentum je na strani gostiju. Dobrić i Ivanović drže priključak ali je Zvezda u problemu, Bejkon donosi plus osam sa dva vezana pogotka, posle novog Radonjićevog tajm-auta Motejunas postiže novu trojku. Ovde je postalo jasno da nema povratka za crveno-bele.

Na kraju, Holins je meč završio sa 19 poena, Ivanović je postigao 15. Monako je do pobede predvodio Motejunas sa 20 poena i šest skokova, Bejkon je dodao 17 poena.