FudbalSrbijaVESTI DANA

Rafalna paljba, prvi golovi poletaraca, Zvezda brutalno najavila večiti derbi u finalu Kupa!

Jednom rečju – poniženje, tako je najbolje opisati ono što je Novi Pazar doživeo na stadionu Rajko Mitić – 8:0 (5:0).

Brzo po ulasku u meč videli smo prvu priliku za domaćina. Malo su prekombinovali crveno-beli posle kornera, sve se završilo centaršutem Kange za Dragovića koji je bio u dobroj poziciji ali nije mogao da zahvati loptu kako je želeo. Ubrzo je Kanga centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, Pavkov je naterao Vujanca na prvu intervenciju.

Inicijativa je krunisana u šestom minutu utakmice. Pavkov je poslao pravovremen pas kroz odbranu Novog Pazara ka Benu koji je iskoristio zicer i prebacio Vujanca.

Posle igranja rukom Zimonjića u šesnaestercu gostiju i pregledanja snimka dosuđen je i penal za Zvezdu u 12. minutu. Vujanac je pogodio gde će Ohi šutirati ali je udarac bio isuviše precizan.

Malo smo čekali da VAR soba potvrdi da li je sve u redu kod trećeg gola koji je postignut tri minuta kasnije. Posle asistencije Pavkov je upisao i gol, jako lepo je zategao sa nekih 17-18 metara, prijem pre toga upotpunio je efektivnost.

Šta reći, 20 minuta igre i četiri gola u mreži Pazaraca. Za ovaj su najzaslužniji gosti sami, tačnije Vujanac i Zimonjić koji su u pokušaju da odbiju jednu loptu upućenu sa leve strane istu namestili Ohiju da je pošalje u prazan gol.

Potop Pazaraca koji su u 23. minutu primili i peti gol. Loptu je pred kaznenim prostorom na levoj strani prihvatio Ivanić, imao je prostora da se namesti i pošalje neodbranjiv udarac u suprotnu stranu. Očekivano, ritam i nije bio neki u nastavku prvog poluvremena, meč je svakako već rešen.

Na naredno uzbuđenje čekali smo do 57. minuta kada je dosuđen novi penal za domaćina posle faula Jovića nad Pićinijem. Mladi Nikola Stanković je dobio priliku da sa bele tačke postigne svoj prvenac u Zvezdinom dresu i iskoristio je.

Nije se Zvezda zaustavila na tome. Videli smo i sedmi gol i to izuzetno lep u 82. minutu, Stanić je lepo povukao i sa leve strane poslao neodbranjiv udarac u suprotnu takođe postigavši svoj prvenac.

Čak ni tu nije bio kraj, mreža Pazaraca zatresla se i osmi put. Tačku na katastrofu gostiju stavio je pred sam kraj Stanković svojim drugim golom večeras, sada iz igre i na asistenciju Motike.