FudbalSrbijaVESTI DANA

Kanga se igrao fudbala, petarda obradovala prisutne!

Efikasna partija Crvene zvezde protiv Novog Pazara uprkos šarenom sastavu koji je Milojević poslao na teren – 5:1 (2:1).

Desetak minuta čekali smo na prva uzbuđenja a onda dva kornera i vođstvo Crvene zvezde. Posle prvog je lukavo gađao Katai, refleksnom intervencijom Slavković odbio u novi. Posle ovog Rakonjac je bio najviši u skoku i pogodio malu mrežu za svoj prvenac u dresu kluba.

Na polovini igre u prvom poluvemenu počela je inicijativa gostiju, prvo je Kurdić naterao Borjana na intervenciju, potom su dobili penal nakon što je lopta pogodila Dragovića u ruku. Borjan je otišao u desnu, Majdevac je loptu poslao u levu stranu.

Naredno uzbuđenje bio je jedanaesterc i za domaćina na intervenciju VAR sobe. Dobio je Kanga priliku da u 33. minutu donese novu prednost i u tome je i uspeo, gol i asistencija za njega trenutno. Malo je falilo da Novi Pazar brzo izjednači po drugi put, Leković se okliznuo kod centaršuta sa desne strane, Ergelaš je šutirao iz prve i uzdrmao stativu. Završnica poluvremena pripala je crveno-belima, par puta su lepo kombinovali ali bez prave završnice.

Nešto mriniji početak drugog poluvremena, sve do šanse Rakonjca, predriblao je Slavkovića ali mu se lopta odbila dovoljno da pred gol linijom bude poslata u korner. Kruži Zvezda, pritiska, traži treći gol, zapretio je Rakonjac, potom i Ivanić. U 73. minutu svedočili smo najlepšem trenutku na utakmici, Kanga je dobio povratnu loptu na 17 metara i postigao prelep gol sa te udaljenosti.

Nije tu bio kraj radosti za domaću publiku, ubrzo je Zvezda postigla i četvrti gol. Druga asistencija za Kangu, visoka lopta preko odbrane, Katai je prihvatio i lobovao Slavkovića.

Potpuno su se raspali Pazarci, nisu još svarili taj četvrti primljeni gol, eto i petog. Prucev je lepo uposlio Mitrovića na desnoj strani, ide lopta ka levoj, uz pomoć Slavkovića postigao je Rakonjac svoj drugi gol večeras.