EvroligaKošarka

Olimpija večeras prejaka za Zvezdu

Posle velike borbe zaslužena pobeda gostiju – 57:63 (8:7, 15:19, 21:24, 13:15).

O ranoj fazi utakmice dovoljno govori činjenica da smo za nešto više od četiri minuta videli samo jedan pogodak Voltersa uz faul. Šest minuta je trebalo gostima da poentiraju, Bentil je pogodio za dva, Holins odgovara trojkom, neverovatno deluje kojim će se rezultatom prva četvrtina završiti a to je 8:7.

Počela je Olimpija nešto pristojnije i da pogađa u drugoj deonici, sad je Zvezda u problemu pa Radonjić pokušava da seče tajm-autom. Kalinić trojkom prekida seriju gostiju, nadovezuje se Dobrić sa dva pogotka, odgovaraju trojkama Bentil i Dilejni i teraju domaću klupu da zove novi minut odmora. Gosti su na poluvreme poneli tri poena prednosti – 23:26. Volters i Kalinić ubacili su po pet poena u domaćoj ekipi, Bentil i Dilejni po osam u gostujućoj.

Drugo poluvreme počinje sa šest vezanih poena Hola i Hajnsa, Marković pogađa jedno bacanje. Raspucao se Dilejni, Holins i Kalinić ne dozvoljavaju rivalu da se odlepi, moraće još neko da se pridruži ako Zvezda želi pobedu – 44:50.

Kako se završila treća četvrtina, tako je počela četvrta, trojkom Ričija, ubrzo je Hajns pogodio za prvu dvocifrenu prednost. Odgovorio je Ivanović sa četiri poena pa je Mesina morao da reaguje. Dobrić je držao Zvezdu u igri ali nema pravu podršku. Sve što je moglo da pođe naopako u finišu, pošlo je, Olimpija nosi pobedu iz Beograda.

Kalinić i Holins ubacili su po 13 poena. Goste su do trijumfa predvodili Dilejni sa 18 poena i Bentil sa 12 poena uz devet skokova.