EvroligaKošarkaVESTI DANA

Pionir pozdravio Radonjića, Zeleni kroz penal završnicu do dva boda

Zvezda pala u neizvesnoj završnici – 75:77 (24:18, 14:24, 18:15, 19:20).

Jako dobar početak za domaćina, Bentil i Holand su ti koji uvode ekipu u dobar ritam na ofanzivnom planu. Forsiraju crveno-beli šut za tri, na početku je to dobro išlo, zatim su ušli u seriju promašaja, Endrjuz na drugoj strani pogađa pod faulom, zatim i trojku, Dobrić i Mitrović drže prednost na strani svoje ekipe. Posle Martinovog koša za plus šest, Radonjić je tražio tajm-aut, Kalaicakis smanjuje, Dobrić slobodnim bacanjima vraća pomenutu prednost – 24:18.

Bolje je počeo Panatinaikos drugu četvrtinu, Zvezda ne može ništa da pogodi u prva dva minuta. Seriju gostiju prekida Bentil, neko vreme se igra koš za koš, prvi koji su vezali dva su domaći. Martin je odigrao dobru rolu u poznoj fazi prvog poluvremena, međutim utisak je da je pauza došla u pravi čas za crveno-bele, gosti su predvođeni Grigonisom preokrenuli momentum na svoju stranu – 38:42.

Utakmica se nastavlja u istom ritmu, koš za koš, uopšteno se do istih teško dolazi. Bentil trojkom i Adams košem uz faul najavljuju potencijalno buđenje Zvezde. Bentil je ponovo u svom elementu, Zvezda prvi put vodi u drugom poluvremenu. Ionako spor ritam dodatno je opao, niz slobodnih bacanja na obe strane – 56:57.

Serija slobodnih bacanja nastavlja se i po povratu na teren, posle dužeg vremena koš iz igre, postigao ga je Ponitka. On je i jedini pogađao u svom timu, kada je i on prestao, potpuni prazan hod Panatinaikosa, Zvezda to kažnjava. Grigonis je trokom prekinuo prazan hod, Martin pogađa pod faulom za plus pet. Gudaitis je preuzeo odgovornost kod Zelenih, imamo dramu. Ponitka je izblokirao Bentila, Li ukrao loptu Ivanoviću, Vilijams sa penala poravnava na minut i po do kraja. Serija izgubljenih na obe strane, Ponitka je ukrao loptu, u nastavku te akcije i poentirao. Bentil je fauliran na šest sekundi do kraja, bio je polovičan. Na drugoj strani Li je pogodio oba. to je bilo dovoljno da se iz ovog meča izađe kao pobednik.

Dvocifreni u domaćem timu bili su Bentil koji je uz 18 poena imao šest skokova, i Martin koji je ubacio 12 poena. Poenterski Zelene su predvodili Grigonis sa 17 i Gudaitis sa 12 poena.