ABAKK Crvena zvezdaKK PartizanKošarkaVESTI DANA

Bolomboj i Teodosić prelomili crno-bele za 2:0 u seriji!

Pefektna je bila Crvena zvezda rezultatski u dve utakmice pred svojim navijačima, Partizan će igrati za opstanak u finalnoj seriji AdmiralBet ABA lige – 80:73 (17:19, 21:19, 23:19, 19:16).

Prva dva napada crno-belih realizovao je Doužer, skoro dva i po minuta smo čekali da se Davidovac prvi upiše sa linije penala na drugoj strani, Nedović je ukrao loptu i položio za prvi koš iz igre svog tima. Lazić iz levog ćoška pogađa prvu trojku na utakmici, domaćin je bio u nizu od šest poena do laganog zakucavanja Kaminskog. Nedović je raspoložen u prvih pet minuta, njegovih su sedam od timskih 11 poena u tom periodu. Ulazak Smita pravi razliku, asistencije Kaminskom i Ledeju, između toga trojka, Partizan je napravio 8:0, na prvu pauzu otišao sa vođstvom – 17:19.

Nedović je prvi dvocifreni večeras, dva puta je položio pod faulom i oba puta realizovao dodatna slobodna bacanja na početku druge četvrtine. Nadovezao se Tompkins sa svojih pet poena, prvi put Zvezda ima više od poseda prednosti, Obradović je zatražio prvi trenerski tajm-aut večeras. Domaći tim je napravio 8:0, Ledej je iznudio odlazak na liniju penala i zaustavio taj niz. Nepogrešiv je Nedović u šutu za dva, postigao je pola poena domaćeg tima u prvih 16 minuta, polaganjem za plus sedam naterao Obradovića da pozove novi tajm-aut. Partizanov napad veći deo ovog perioda izgleda problematično, bili su domaći i na osam poena prednosti, dva ofanzivna skoka Kabokla vratila su goste na posed minusa. Ponovo je Kaboklo stabilizovao crno-bele, Ponjitka iz ofanzivnog skoka poravano rezultat pred veliki odmor – 38:38.

Igra se koš za koš u prvih četiri minuta nastavka, Doužer je prvi dvocifreni u gostujućem timu. Zvezda je prva povezala dva uspešna poseda, Davidovac je napravio razliku u korist svog tima, nanizao svojeručno šest poena, Mitrović dodao dva slobodna bacanja, međutim, potom napravio četvrti faul. Partizan je bio bez koša skoro četiri minuta, tada je Kaboklo pogodio trojku, imaju domaći spreman odgovor, Teodosićev prodor pa Gedraitisova trojka u tranziciji za plus devet. Imali su crveno-beli i par šuteva za dvocifrenu prednost, umesto toga gosti su povezali sedam poena, Smit pogodio trojku za minus dva pre nego što je Gilespi položio za kraj trećeg kvartala – 61:57.

Malo nervozan početak četvrte četvrtine, dva faula u napadu, po jedan na obe strane, pa četvrta trojka Smita, vraća Tompkins. Probudio se Bolomboj poenterski, iskoristio je tri Teodosićeve asistencije da izgradi osam poena prednosti za svoju ekipu. Kaboklo i Ledej su prepolovili zaostatak crno-belih u trenucima kada se teško dolazi do koša, uzvratili Bolomboj i Lazić slobodnim bacanjima. Pred poslednja dva minuta Teodosić je proturio pas kroz noge Smailagiću, Bolomboj je fauliran, realizovao je dva bacanja za prvo dvocifreno vođstvo u ovoj seriji, na kraju i pobedu.

Ubedljivo najefikasniji u timu domaćina bio je Nedović sa 21 poenom, dvocifreni su još Bolomboj i Lazić sa po deset. Na čelu liste strelaca na drugoj strani je Smit, ubacio je 12 poena.