ABAKošarkaVESTI DANA

Zvezdi prva runda finala, Partizan potonuo u drugom poluvremenu

Crveno-beli poveli u finalnoj seriji – 90:76 (19:23, 23:16, 24:19, 24:18).

Dobar ritam na početku na obe strane, najraspoloženiji za igru deluje Koprivica. Posle dobrog ulaska Partizana u meč Zvezda pravi 7:0 do daleke trojke Avramovića, zatim Koprivica pogađa uz faul. Mitrović je jedini koji donosi poene domaćoj ekipi, napad je stao, Ledej i Madar vezuju koševe i Radonjić traži prvi tajm-aut. Marković sa jedne, Madar sa druge strane, bili su prve figure završetka uvodne deonice – 19:23.

Ledej se razigrao u ranoj fazi druge četvrtine, Dobrić trojkama diže halu na noge u međuvremenu. Gosti su propustili priliku da se možda i odlepe, dva promašena otvorena šuta, Ivanovićeva asistencija za lake poene Mitrovića tera Obradovića na tajm-aut. Sa pauze se Partizan vraća lepim pogotkom Madara i novom dalekom trojkom Avramovića, Ivanović bacanjima prekida taj nalet. Davidovac je vezao pet poena, Lesor sa linije za slobodna bacanja izjednačuje. Davidovac je iks faktor u ovoj četvrtini u kojoj je momentum za sada blago na strani domaćina. Avramović i Smailagić donose novo izjednačenje, posle nekoliko promašaja u šutu za tri Ivanović pogađa preko ruke za 42:39 na poluvremenu. Dvocifreni su za sada Davidovac na jednoj i Avramović na drugoj strani, obojica sa po deset poena.

Loše počinje Partizan drugo poluvreme, Kuzmić bacanjem i Volters sa pet vezanih poena donose maksimalnih plus devet. Greše gosti i dalje, Dobrićev flotuer pravi prvu dvocifrenu prednost. Prve poene za crno-bele u nastavku postigao je Panter sa linije za slobodna bacanja, Dobrić ubrzo postiže trojku, svoju treću iz tri pokušaja, nova bacanja Pantera poklapa četvrtom, pre nego što je Amerikanac sa srpskim pasošem postigao prve poene iz igre za goste. Razmrdao je Panter crno-bele ali nedovoljno da smanje dvocifreni zaostatak. Usporila je malo Zvezda u finišu treće četvrtine ali Partizan to nije ni blizu dovoljno eksploatisao – 66:58.

Laki poeni Holinsa i Vajta otvorili su četvrtu deonicu, mora Obradović da pokuša da stabilizuje svoju ekipu. Dve brze trojke Mura udahnule su život crno-belima pa tajm-aut zove Radonjić. Iskočio je sa dve trojke Ivanović i sasekao taj nalet, plus je ponovo dvocifren. Agresivnom igrom Zvezda pokušava da iskontroliše finiš utakmice i za sada joj to polazi za rukom. Nema ni naznake da je Partizan u stanju da se vrati večeras, Obradović traži poslednji minut odmora na minus 14 i dva minuta do kraja. Domaći sastav je utakmicu rutinski priveo kraju.

Najefikasniji među crveno-belima bio je Ivanović sa 18 poena, Mitrović je dodao 14. Kod gostiju je Panter ubacio 15 poena, Mur 12.