EvroligaKošarkaVESTI DANA

Crno-beli pronašli ratnike u sebi za brejk koji se predugo čekao!

Revanširao se Partizan večitom rivalu kome za utehu ostaje bolji međusobni skor – 78:79 (18:20, 19:25, 17:12, 24:22).

Ne naročito efikasan početak, par grešaka na obe strane i trojka Nedovića. Prve poene za goste doneo je Egzum zakucavanjem posle ukradene. Taj koš Australijanca pratila je greška koja se završila trojkom Vildoze, dva vezana napada crno-belih su uspešno odigrali na Lesora. U prvih pet minuta po dva strelca u obe ekipe, Nedović i Vildoza na jednoj strani, Lesor i Egzum na drugoj. Žestoke odbrane se igraju, nema lakih poena, Ledej je svoje morao da zaradi sa linije penala. Zvezda ima probleme sa organizacijom igre, sve se svodi na šut spolja, neuspešno. Ivanović je na kratko prekinuo prazan hod, Ledej ubacio prvu trojku za Partizan, u sledećem napadu Anđušić je ukrao loptu i asistirao za lake poene Lesoru, time isprovocirao tajm-aut sa domaće klupe. Od te pauze gosti su poentirali samo jednom, sa linije penala, crveno-beli su ubacili sedam poena, uz malo sreće je Vildozina trojka posle igranja na obruču završila tamo gde je želeo na zatvaranju prvog kvartala – 18:20.

U prvom napadu druge četvrtine Naneli trojkom iz ćoška prekida period svoje ekipe bez poena iz igre, Smailagić krade loptu i zakucava za idealan početak. Agresivnija je Zvezda od tog trenutka na obe strane terena, pokušava Obradović da preseče to minutom odmora. Egzum je trojkom u zadnjim sekundama napada vratio prednost na plus šest, naredni napadi nisu bili uspešni, na drugoj strani Nedović i Bentil su uspešno targetirali Anđušića u odbrani. Nedović je nerešiva enigma za odbranu gostiju, uglavnom prodorima ubacio im je već 12 poena, problem za crveno-bele su već tri faula za Bentila na polovini druge deonice. Dve ukradene zaredom i trojka Pantera prekinuli su jedan nešto slabiji period napadačke igre pre svega crno-belih. Konstantno se Partizan drži na dva poseda prednosti, Zvezda povremeno smanji. Pred kraj poluvremena videli smo najbolji potez dosadašnjeg toka utakmice, Lesor je u igri leđima izbacio Petruševa i zakucao, u sledećem napadu Ledej je trojkom vratio do sada maksimalnu prednost – 37:45.

Zaređao je Partizan sa promašajima na otvaranju drugog poluvremena, to su kaznili Mitrović i Dobrić pa mora Obradović rano da traži tajm-aut. Više od tri minuta je bilo potrebno gostima za prvi koš u nastavku, trojka Egzuma. Ne mogu ni jedni ni drugi da dobace do dvocifrenog broja poena do polovine treće deonice, Vildoza trojkom pod faulom budi svoje navijače. Neverovatno je da su crno-beli za šest minuta postigli samo pet poena, sve Egzum, i dalje su u vođstvu. Nedović je prebacio svoju ekipu na dvocifren broj poena, Smailagić je drugi košarkaš Partizana koji se upisao posle velikog odmora. Katastrofalno izdanje u napadu crno-belih domaća ekipa nije iskoristila da im uzme vođstvo koje drže još od sredine prve četvrtine iako su imali nekoliko napada za to. Vildoza jedini poentira među crveno-belima u finišu trećeg perioda, trojke Avramovića i Ledeja čuvaju prednost gostima – 54:57.

Promena ritma na početku četvrte četvrtine, dobra odbrana i poeni visokih igrača Partizana naspram trojki Dobrića. Posle takvog početka ušle su obe ekipe u seriju promašaja, prekinuli su ih Lazarević polaganjem i Ledej trojkom. Petrušev je uspešno napao novim polaganjem, odgovorio je Ledej pred tv tajm-aut. Pokušava Vildoza da iskoči i preuzme odgovornost kako se bližimo kraju, Ledej i Lesor drže goste u vođstvu. Prodori Nedovića i Dobrića najavljuju da ni ovaj duel neće proći bez drame. Loš faul Lazića poslao je Pantera na liniju, Nedović se okliznuo i predao loptu Trifunoviću, ubrzo poklonio slobodna bacanja Egzumu, pogodio je jedno, Partizan ima plus četiri na 47 sekundi do kraja. Vildoza je brzo probio ali je Egzum iznudio novi faul u završnim sekundama napada. Sada je oba puta bio precizan, potom je Vildozu poslao na crtu. Siguran je i on, na sledećem izvođenju lopte Ivanović traži čelendž, nije mu koristio, ostala je prvobitna odluka, nova bacanja za Egzuma. Pogodio je oba, Nedovićeva trojka se računa samo za bolji međusobni.

Sa po 20 poena crno-bele su večeras predvodili Egzum i Ledej, Lesor je dodao 13 i osam skokova. Vildoza je sa 26 poena uz šest skokova bio najefikasniji u redovima domaće ekipe, Nedović je postigao 23 poena.