FudbalSrbijaVESTI DANA

Derbi kola pun šansi ali je samo Zvezda pogađala!

Visok poraz koji Radnički i nije zaslužio – 4:0 (3:0).

Nismo dugo čekali dugo na uzbuđenje, posle manje od dva minuta igre zbog igranja rukom u gostujućem šesnaestercu Tolordave dosuđen je penal za Zvezdu. Katai je uzeo loptu, poslao Drobnjaka u jednu a nju u drugu stranu i crveno-beli vode.

Ekspresno je Radnički probao da odgovori, snažno je tukao Petrov sa distance, Borjan je uz mnogo muke odbio loptu u korner. Nije se dugo čekalo na odgovor na drugoj strani, Bukari je naterao Drobnjaka na intervenciju, posle kornera koji je usledio sevnula je kontra Nišlija, Mitrović nije imao snage da savlada Borjana kome je nepun minut kasnije stativa bila saveznik posle velike šanse za Petrova.

Ofanziva Radničkog, Zvezdina odbrana puca pod pritiskom. Borjan je odbranio udarac Mićibućija, zatim se još jednom stativa isprečila Petrovu. Nastavljaju gosti sa napadima, centaršut sa leve strane, Jovanović je uhvatio Borjana na krivoj nozi ali je lopta prohujala pored stative.

Konačno se Zvezda oslobodila pritiska i odmah sledi velika šansa. Sada je sreća bila na strani Nišlija, posle udarca Ivanića lopta je završila na prečki. I kako to obično biva, s obzirom na to da se Radnički više ispromašivao, stigla je kazna. Pravovremeno dodavanje Ivanića u 25. minutu, Kangva je lepo prihvatio loptu, ušao u šesnaesterac i levicom matirao Drobnjaka.

Neverovatno je da Radnički ima tri gola minusa posle ovakvog izdanja. Novi brz napad u 31. minutu, pravovremena lopta Kataija, Drobnjak skida zicer Ivaniću ali je odbitak Pavkov smestio u mrežu. Do kraja poluvremena smo videli još jednu šansu gostiju i prečku Ivanića, crveno-beli su poneli tri gola prednosti na odmor.

Tek što se ušlo u drugo poluvreme Crvena zvezda je postigla i četvrti gol. Lopta u prostor, Ivanić je prebacio Drobnjaka a Bukari pospremio loptu u praznu mrežu i upisao svoj prvenac. Krenula je Stankovićeva ekipa i po peti gol, Katai je iz dobre pozicije tukao pored gola, Drobnjak je sprečio Kangu u toj nameri, ostalo je 4:0.