FudbalSrbijaVESTI DANA

Ivanić stavio crveno-belima tri boda u džep

Crvena zvezda u mirnoj atmosferi dočekuje meč Lige šampiona posle pobede nad niškim Radničkim – 1:0 (1:0).

Prvu šansu na meču stvorio je Ivanić, oteo loptu pred kaznenim prostorom, ušao u isti, ali tukao pored gola. U sledećem naletu Ivanić je poslao oštru loptu kroz peterac, prošla je kroz noge Endiaju, nije je lepo zahvatio. Pritisak je doneo vođstvo u 13. minutu, Hvang je ubacio, Kraso je izblokiran, Ivanićev udarac glavom je zatekao Rosića na krivoj nozi.

Povremeno tek Radnički nagovesti opasan napad, ali je Zvezda ta koja stvara šanse, Mijailović je dobro gađao posle kornera, Rosić brani. Utakmica je ušla u malo mirniji tok, s izuzetkom po jednog solidnog udarca sa distance na obe strane. Pred kraj poluvremena veliku šansu imao je Endiaj, Rosić je izašao na vreme i zatvorio mu ugao.

Vrlo brzo po ulasku u igru Olanjinka je imao veliku šansu, nekako se lopta od defanzivaca gostiju odbila unazad, iz prve je šutirao, Rosić ponovo izlazi na vreme. Imao je sreće golman Radničkog koji minut kasnije, prečka ga je spasila kod udarca sa distance raspoloženog Ivanića. Još jednu priliku imao je Endiaj, približio se petercu i pogodio spoljni deo mreže što je deo navijača ispratio zvižducima. Pred kraj regularnog dela igre prva prava opasnost pred golom domaćina, Fraj je ušao u šesnaesterac sa leve strane, oštro šutirao, Glazer dobro intervenisao. Posle te odbrane Zvezda je mirno privela meč kraju.