FudbalSrbijaVESTI DANA

Četiri gola i probuđeni Ohi za radost Stankoviću

Crveno-beli su korak bliže tituli posle ubedljive pobede nad niškim Radničkim – 4:1 (3:0).

Od prve sekunde Zvezda ima loptu u nogama i blagu inicijativu. To se završilo faulom Stankovića nad Ohijem, dosuđen je penal, Katai je siguran i domaćin vodi posle deset minuta igre.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, manje od tri minuta. Sjajnu loptu poslao je Ben sa desne na levu stranu, Katai šutira iz prve, Dujmović brani ali na njegovu nesreću lopta se odbija na volej Ivaniću.

Predviđanje Dejana Stankovića obistinilo se u 22. minutu. Ohi je lepo prihvatio dugu loptu, izdržao duel sa Bjeličićem i matirao Dujmovića te tako prekinuo golgeterski post i najavio da Radničkom preti katstrofa. Gosti su tek na momente pretili ali ništa ozbiljnije, s druge strane Ohi je mogao bar još jednom da zatrese mrežu u prvom poluvremenu, potpuna dominacija Crvene zvezde u prom poluvremenu.

Pritisak crveno-belih i u nastavku ali do gola je došao Radnički. Mićibući je poslao perfektnu dugu loptu u 54. minutu, Jovanović je odlično povukao i poslao idealnu asistenciju za Mitrovića kror odbranu Zvezde.

Tek tri minuta je prošlo dok gosti ponovo nisu imali tri gola zaostatka. Isplatila se upornost Staniću koji je loptu proturio do Kataija, on je prosledio ka Ohiju koji po drugi put večeras pogađa metu.

Na naredno uzbuđenje čekalo se do 79. minuta. Malo je zaspala odbrana Zvezde kod centaršuta Živojinovića, Mitrović je pogodio prečku. Neverovatan promašaj Mitrovića koji minut kasnije, korner sa desne strane, Stanković je skrenuo loptu na drugu stativu, Mitrović je bio neometa i obrukao se. Do kraja smo videli po još jednu interesantnu šansu na obe strane, ostalo je 4:1.