EvroligaKK Crvena zvezdaKošarkaVESTI DANA

Nedovićeva vruća ruka sagorela Slepe miševe!

Crvena zvezda pregazila Valensiju u 24. kolu Evrolige, san o plej-inu je još živ – 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15).

Žestoka borba od prve sekunde, u tri minuta jedan koš, Mitrović je uspešno napao obruč. Nakon koša, Mitrović je upisao i asistenciju, spakovao zicer Gedraitisu. Gostima je trebalo više od četiri minuta za prvi koš, Džons je ubacio prvu trojku na utakmici, uz ofanzivni skok Mitrovića i nove poene, to je bilo sve do prvog, televizijskog tajm-auta. Koševe brojimo ko golove u ranoj fazi, Jago je nagradio sjajnu timsku odbranu dalekom trojkom sa zvukom sirene. Valensija je uzvratila nizom od sedam poena i uhvatili su priključak, rezultat prve četvrtine dovoljno govori – 11:12.

Hanga i Teodosić su faktori boljitka, na njihovu energiju i napadački učinak Zvezda je napravila 12:0 na početku drugog kvartala. I ovoga puta je trebalo vremena gostima za prve poene, Harper je realizovao dva bacanja, odgovorio Teodosić trojkom na Hanginu asistenciju. Nemoćno izgleda Valensija, ne pomažu ni Mumbruovi tajm-auti, Nedović se upisao trojkom prvi put za plus 15. Slepi miševi su se malo trgli u završnici poluvremena, zaigrali nešto agresivnije, koliko da na odmor odu sa jednocifrenim zaostatkom – 39:30.

Nedović je otvorio drugo poluvreme pogotkom od table, Ingliš i Rivers su približili Valensiju na minus šest, pre nego što je njihov bivši igrač svoje napadački sjajno izdanje nastavio trojkom. Razgoropadio se Nedović u drugoj i trećoj četvrtini, kad god rival pomisli da zakomplikuje stvari, pojavi se on. Valensija je imala napad da priđe i na posed razlike u ranoj fazi treće deonice, od te propuštene šanse vratili smo se na tok utakmice koju Zvezda drži pod kontrolom – 61:49.

Uključio se Smart sa dobrom rolom i sedam vezanih poena, domaći tim igra pametno i fokusirano. Davidovac i Gedraitis prednjače borbenošću, publika je znala to da nagradi. Jago je realizovao dva bacanja za do tada najvećih plus 16 pred poslednja dva minuta, i tu je već bilo jasno ko je pobednik ovog meča.

Konačna statistika kaže da je Nedović na kraju isporučio 27 poena bivšem klubu, dvocifren je bio još Tobi sa 13. Koliko je dobro Zvezdina odbrana odradila posao svedoči to da je Džons sa 11 poena bio najefikasniji u protivničkom timu.