FK Crvena zvezdaFudbalSrbijaVESTI DANA

Lagator poprište istorije, Zvezda četvrti put zaredom prisvojila oba trofeja!

Odlično finale i na terenu i na tribinama, Vojvodina nije uspela da se ispreči Crvenoj zvezdi na putu ka još jednoj duploj kruni – 2:1 (1:0).

Tek dva i po minuta je trebalo Novosađanima da zaprete, Vukanović je dobio dijagonalni pas i krenuo sam ka Glazeru, otišao je iskosa i na kraju nije izborio ni korner. Kao da je ta prilika pokrenula ofanzivu na drugoj strani, videli smo pet opasnih napada u razmaku od par minuta, tri nisu imala ni blizu opasnu završnicu, dva poslednja u tom naletu nešto opasnija ali su Stamenić i Bukari iz sjajnih pozicija šutirali pored leve stative.

Malo su Bandovićevi fudbaleri predahnuli, Carević odbranio Hvangov udarac sa distance, potom je Glazer imao mnogo sreće. Vojvodina je u par minuta prebacila težište igre na polovinu rivala, Ivanović izašao sam ispred izraelskog golmana, prebacio njega, ali je lopta završila pored gola. Kazna je stigla brzo, u 37. minutu. Hvangov centaršut sa desne strane, Endiaj spušta loptu pred peterac, Ivanić iz okreta pogađa mrežu. Mogla je Zvezda da doživi šok pred odlazak na pauzu, najpre je poništen gol Endiaju nakon intervencije VAR sobe, potom je Seri snažno šutirao, srećom po njih, koji centar pored mesta gde se spajaju prečka i stativa.

Malo otresitije izgleda Vojvodina u prvih 15 minuta nastavka, međutim, iz toga se izrodio tek jedan udarac Savićevića i odbojkaška intervencija Glazera. Zvezda je povratila kontrolu i u 66. minutu duplirana je prednost. Hvang je dobro izveo korner sa leve strane, Spajić bio najbolje postavljen u petercu.

Radulović je propustio veliku šansu da odmah uzvrati, Zukić mu je poslao loptu na šest metara, on prebacio gol. I drugi put večeras Endiaju je poništen gol zbog ofsajda, umesto da bude, rešena, utakmica je zakomplikovana pred sam kraj. Vukanović je naleteo na odbitak u osmom minutu nadoknade i sa nekih 15 metara pogodio gornji desni ugao. Ispada da je to počasni pogodak, četvrtu godinu uzastopce i trofej Kupa otišao je u crveno-beli deo Beograda.